За перші чотири місяці 2025 року в Івано-Франківській області 17 людей звернулися до медиків через укуси кліщів. У 14 із них виявили хворобу Лайма. Це — на 7,7% більше проти аналогічного періоду минулого року.
Про це у коментарі Суспільному повідомив генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ Руслан Савчук.
З його слів, іксодовіЄ переносниками збудників небезпечних захворювань людини і тварин кліщі активізувалися навесні. Вони переносять збудники різних інфекцій, зокрема, хворобу ЛаймаІнфекційне захворювання. Його симптоми: ураження шкіри, суглобів, нервової системи, серця, що нерідко має хронічний, рецидивуючий перебіг. Особливо уважними варто бути у середовищах проживання кліщів: лісах, садах, парках і на домашніх подвір’ях.
Як вберегтися від укусів
Щоб захиститися від кліщів, головний державний санітарний лікар Івано-Франківської області рекомендує дотримуватися таких правил:
- одягати світлий одяг, який щільно прилягає до тіла, а також із довгими рукавами. Куртку чи сорочку варто заправити у штани, а їх — у шкарпетки, черевики або чоботи;
- використовувати репелентиЗасоби для відлякування кліщів;
- на прогулянці у середовищі, де можуть проживати кліщі, варто щодві години оглядати себе;
- кліщі можуть водитися у високій траві, тож треба її регулярно косити на подвір’ї.
Що робити, якщо кліщ вкусив
Якщо кліщ все ж укусив, слід якнайшвидше видалити його. Краще зробити це в найближчому медичному закладі.
"У жодному випадку не обробляйте місце укусу олією, лаком або вазеліном. Не крутіть кліща руками!", — каже Руслан Савчук.
Він додає, що протягом трьох тижнів після укусу треба спостерігайти за своїм станом та щоденно вимірювати температуру тіла. У разі її підвищення чи виникнення почервоніння на шкірі, яке продовжує збільшуватися, потрібно негайно звернутися до лікаря.
Підписуйтеся на новини Суспільне Івано-Франківськ у Facebook, Telegram, Viber, WhatsApp, Instagram, TikTok та YouTube