У Дніпровському художньому музеї відкрилася виставка "Шиття" Анастасії Подерв'янської. Це перша велика ретроспектива робіт художниці у Дніпрі, де вона представила чотири серії, створені впродовж останнього десятиліття: текстильні натюрморти, сакральні образи й іронічні алюзії на маскульт.
Кореспонденти Суспільного побували на відкритті виставки та поспілкувалися з її відвідувачами.
Виставковий проєкт об'єднує серії "Натюрморт", "Явища земні й небесні", "Inner World", "Кантрі Хорор". Вони займають чотири зали музею й розкривають різні грані авторської роботи з текстилем — від рефлексій на тему буденності до філософських і візуально складних образів.

Авторка робіт, яка долучилася до виставки онлайн, розповіла: почала працювати з текстилем після прочитання книг Георгія Булашева "Міфи та легенди", "Український народ у міфах та легендах і релігійних віруваннях".
"Це історик, який на початку XX століття їздив по Україні й збирав різні народні легенди, пов'язані з Біблією, якісь цікаві історії. Мені цей текст здався настільки цікавим і настільки сучасним, що я вирішила проілюструвати. З того часу працюю вже 10 років і постійно відкриваю для себе якісь нові горизонти, нові можливості", – сказала мисткиня.

Заступник директора музею з наукової роботи Сергій Несмачний зазначив: експозиція розрахована на глядача, який має культурний багаж та досвід.
"Кожна людина може щось своє побачити. Хто знайомий з класикою образотворчого мистецтва, хто занурений у сучасний ігровий комп'ютерний контекст — може знайти свій якийсь шар. Чим більше культурний багаж — тим більше вам таке мистецтво розкриється", — додав він.

Роботи Анастасії Подерв’янської не всі відвідувачі сприйняли однозначно. Під час відкриття виникла дискусія стосовно сенсів та образів.
"Ці речі дуже експресивні, яскраві й, на мою думку, дуже добре зачіпають і змушують замислитися. Дискусія виникла через те, що у кожного своє розуміння. Коли виникає жива дискусія, коли стикаються точки зору і коли резонують різні бачення, власне, задача автора виконана", — сказав відвідувач Дмитро Бочаров.

Виставка триватиме до 11 травня 2025 року.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро