Дніпропетровщина у 2020 році посіла друге місце за кількістю рекордів в Україні

Дніпропетровщина у 2020 році посіла друге місце за кількістю рекордів в Україні

Дніпропетровщина у 2020 році посіла друге місце за кількістю рекордів в Україні
.

Дніпропетровська область у 2020 році за кількістю рекордів вийшла на друге місце після Києва (23 рекорди). Про це повідомила керівниця Національного Реєстру Рекордів на своїй сторінці у Facebook.

Національний Реєстр Рекордів визначив трійку міст, в яких зареєстровано найбільше рекордів за 2020 рік.

"Київ та Київська область стабільно займає перше місце по зареєстрованим рекордам за рік. Дніпро та Харків постійно боролися за другу сходинку цього рейтингу. Я маю на увазі Дніпропетровську та Харківську області, бо на спільний результат працюють всі міста областей. Наприклад, у Дніпропетровській області – це і Кривий Ріг, і Петриківка. Так от, Дніпро та Харків постійно змагалися за другу сходинку рейтингу, але перемагав постійно Харків. І вперше за роки незалежності на другу сходинку вийшла Дніпропетровська область", – говорить Лана Вєтрова – керівниця Національного Реєстру Рекордів.

За словами Лани Вєтрової, особливістю року стали карантинні обмеження, які вплинули на структуру рекордів, а саме – почала активно розвиватися дистанційна форма реєстрації досягнень. Практично всі рекорди категорії "Масові заходи" перейшли в онлайн-формат. Якщо до 2020 року ця ніша використовувалася рідко, то тепер заявники та організатори успішно освоюють сервіси та інструменти для організації дистанційних масових рекордів.

Найбільше рекордів у столиці та області – 110 зареєстрованих рекордів за рік. Бронзовим лідером вперше стала Івано-Франківська область з результатом 21 рекорд.

Уже не перший рік Тернопільська область підходить впритул до трійки лідерів, але все одно залишається на четвертому місці (15 рекордів).

Що відомо

2020 рік запам’ятався такими рекордами міста Дніпра:

  • найбільша в світі колекція предметів у вигляді комах-сонечок світової рекордсменки, дніпрянки Надії Комарової;
  • найбільша кількість гідроциклів на Дніпрі з кількістю 153 учасника рекорду;
  • велетенський 753-метровий шпагат, який створили 500 дітей;
  • наймолодший маг України – 7-річний Олександр Загарій з міста Кривий Ріг;
  • з цього ж міста стронгмен Вячеслав Павлічук, який за 60 секунд виконав 63 повтори станової тяги штанги вагою 100 кг і з цим досягненням претендує на світовий рекорд;
  • перша Чемпіонка Європи серед спортсменів з ураженням опорно-рухового апарату Наталя Мудрик (теж з Кривого Рогу);
  • святкування Дня міста Дніпро гігантською піцою в 52 метри;
  • мистецькі рекорди петриківського розпису та низка інших неперевершених досягнень.
  • найбільший в Україні кіт – мейнкун Кекс, завдовжки 121 см, також мешканець Дніпра.

Нагадаємо, що всього упродовж 2020 року Національний Реєстр Рекордів зареєстрував 557 національних, міжнародних, світових та обласних рекордів.

Читайте також

На балконі одного з дніпровських офісів живе білченя

На початок