На Дніпропетровщині цього року зафіксували перші два випадки ботулізму. Один із них — летальний. Напередодні подружжя з Дніпра з’їло сушену тарань власного приготування. Містяни звернулися до лікарів. Чоловік помер після кількох годин реанімаційних заходів, його дружина і досі перебуває у важкому стані.
Які перші симптоми інфекційного захворювання та як діяти — у матеріалі Суспільного.
Першою до медиків звернулась жінка — 16 березня. Її ушпиталили, вона і досі в реанімації. Чоловік потрапив до лікарні 18 березня о четвертій годині ранку, а вже о сьомій — його не стало, зазначила представниця Держпродспоживслужби області Маргарита Малишева. Діагноз "ботулізм" лабораторно підтвердили в обох пацієнтів.

"У жінки було ускладнене дихання. Розлади з боку дихальної системи. Остаточний діагноз був визначений "ботулізм". Додатково було проведено лабораторні дослідження саме залишків риби. За результатами цих досліджень було встановлено у залишках риби ДНК збудника ботулізму", — сказала фахівчиня.
Медики наголошують, що заражені продукти неможливо визначити візуально та на смак. Кореспонденти суспільного запитали у дніпрян, де вони купують рибу.
Що таке ботулізм
Ботулізм — це гостре токсико-інфекційне захворювання, яке може призвести до смерті, наголошує представниця Держпродспоживслужби. Виникає при вживанні риби та м’ясних консервів із порушенням процесу виробництва. Перші прояви захворювання — як при харчовому отруєнні. Медики радять звернути увагу на такі загрозливі симптоми як затуманення зору та двоїння предметів.
Найчастіші симптоми ботулізму:
- втома, слабкість і запаморочення;
- сухість у роті;
- нудота, блювання, здуття живота, закреп;
- порушення зору, двоїння предметів;
- при тяжкому перебігу:порушення ковтання, утруднення дихання, тахікардія.

"Характерні прояви для ботулізму — ураження нервової системи. Єдине лікування, яке допомагає в такому випадку, — своєчасно введена протиботулінічна сироватка. Та навіть якщо людина отримає своєчасне лікування — може тривати довгий період відновлення", — додала Маргарита Малишева
Це перший смертельний випадок від ботулізму цьогоріч. Минулого року зафіксували їх шість. І всі — після вживання риби невідомого походження або домашнього виготовлення.
Чи купують дніпряни сушену рибу та де
Кореспонденти Суспільного поїхали на міські ринки. На прилавках — повно в'яленої та сушеної риби. Продавці зазначили: товар зареєстрований, дозвільні документи на торгівлю є, зі скаргами ніхто не звертався.

"Ми замовляємо рибу у постачальників. Вони нам привозять, все здають за накладними. Ми беремо у малій кількості. Раз на три дні вони привозять свіжу рибу", — додав продавець Геннадій.
Містяни ж розповіли журналістам: рибу на базарі з рук не купують, адже не впевнені в її якості. За потреби — краще придбають у супермаркеті.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро