Перейти до основного змісту
У місті Самар на Дніпропетровщині запровадили карантин через випадок сказу у домашньої тварини

У місті Самар на Дніпропетровщині запровадили карантин через випадок сказу у домашньої тварини

У місті Самар, що на Дніпропетровщині, запровадили карантинні обмеження на два місяці через випадок сказу у домашньої тварини.

Про це сказано на сайті Самарівської міської ради.

Вогнище захворювання виявили на території дачного кооперативу "Геофізик", де багато чагарників та лисячих нір.

"Власники тварини не зробили вчасно своєму домашньому улюбленцю щеплення від сказу, через що тварина захворіла. Рішенням місцевої державної протиепізоотичної комісії при виконкомі Самарівської міської ради запроваджені карантинні обмеження на два місяці та затверджено план ветеринарно-санітарних заходів", — сказано у повідомленні.

Наразі фахівці ліквідовують осередок захворювання. Задля запобігання подальшому поширенню сказу, на всій території дачного кооперативу та прилеглої території житлового масиву Кулебівка вакцинуватимуть домашніх собак та котів.

Якщо ж місцеві мешканці помітили зміну у поведінці своєї домашньої тварини, отримання ним ушкоджень від іншої тварини та смерті без видимих на те причин, необхідно негайно звернутися до Самарівської районної державної лікарні ветеринарної медицини за адресою: вул. Зінаїди Білої, буд. 89. Або за телефонами: (05693)8-01-46, (05693)8-01-48. Також можна написати листа на електронну скриньку: [email protected].

Що відомо про сказ

Сказ — це вірусна смертельна інфекція, розвитку якої у людини можна запобігти, якщо своєчасно провести вакцинацію. Людям вірус сказу зазвичай передається під час укусу заражених тварин (як безпритульних, так і не вакцинованих домашніх). Вакцинацію тварин проводять фахівці ветеринарної медицини Держпродспоживслужби.

Якщо людину вкусила, подряпала чи ослинила тварина (дика, безпритульна, домашня тварина незалежно від даних про її вакцинацію) необхідно негайно обробити місце укусу чи подряпини (ретельно, щонайменше 10 хвилин, промивайте місце ураження водою з милом; після промивання та обробки рани накладіть стерильну пов’язку) та звернутись по медичну допомогу.

Щоб швидко дізнатись, де у вашій області чи місці перебування працюють центри антирабічної допомоги, можна скористатись контактами за посиланням або звернутись до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок