Після підриву Каховської дамби, мешканці Мирівської та Томаківської громад Нікопольського району Дніпропетровщини опинилися без водопостачання. Аби забезпечити людей водою в районі розпочали будівництво фільтрувальної станції.
Наразі фахівці розробляють проєктно-кошторисну документацію, повідомили на Facebook-сторінці державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури.
Також громади провели сесії та виділили фінансування на залучення інженерів-консультантів, а служба відновлення уклала необхідні договори.
"В планах відновити та модернізувати системи централізованого водопостачання обох громад. У Томаківській громаді необхідно під'єднати існуючий магістральний трубопровід сирої води "Запоріжжя-Марганець-Покровськ" до нового", — сказано у повідомленні.
Для реалізації потрібно побудувати нову очисну станцію та підводний трубопровід до неї у дві нитки протяжністю близько 2,3 кілометра. Також необхідно реконструювати магістральні трубопроводи протяжністю майже 12 кілометри. Крім того, фахівці мають проаналізувати інфраструктуру з транспортування та очищення стічних вод на основі яких спланують побудову фільтраційної станції.
У Мирівські громаді також заплановано підключити новий трубопровід до магістрального. Для цього побудують підземний трубопровід протяжністю близько двох кілометрів до фільтрувальної станції, яка здатна обробляти 1000 метрів кубічних на добу. Також фахівці мають забезпечити подачу води з цієї станції в розподільну мережу та побудувати підземний трубопровід до сіл Мирівка, Топила, Настасівка та Весела Федорівка.
"Аби підійти комплексно — важливо побудувати очисні каналізації. Бо в цих громадах ніколи таких не було, а стоки йшли просто в поля. Пріоритет на сьогодні — відбудувати краще, ніж було. Модернізувати й забезпечити людям якісну послугу водопостачання на довгі роки", — йдеться у дописі.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС та його наслідки
Вночі, о 02:50, 6 червня 2023 року російські війська зсередини підірвали конструкції Каховської ГЕС в Херсонській області.
Руйнування греблі Каховської ГЕС у червні 2023 року призвело до викиду 18 кубічних кілометрів води упродовж трьох-чотирьох діб, унаслідок чого було затоплено щонайменше 80 населених пунктів, розташованих нижче за течією на берегах Дніпра.
Після руйнування Каховської ГЕС обміліло водосховище. Громади Дніпропетровщини залишилися без води.
Дно колишнього Каховського водосховища на Нікопольщині почало інтенсивно заростати вербою та тополями.
Видовий склад флори на дні Каховського водосховища — типовий набір для плавнів Дніпра, те, що було в природі до його створення.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро