У Дніпрі до Дня Соборності України провели акцію, яка відтворює живий ланцюг 1990 року. Близько 40 містян з лівого та правого берегів міста пройшли по мосту, і в його центрі з’єднали прапор-стрічку. Також провели акцію й біля пам’ятника на честь Акта злуки 1919 року, де містяни з розмальованих пазлів зібрали мапу України.
Як пройшла акція — читайте у матеріалі Суспільного.
Учасниця акції Анастасія каже: хотіли нагадати важливість єднання українців.
"Це дуже символічно, тому що нам треба об’єднати зараз людей в такі тяжкі часи, і все ж таки об’єднатися. Я думаю, що ця акція стане приводом, щоб показати, що ми єдині, бо у нас все ж таки одна на всіх мета", — розповіла вона.


На середині мосту дві групи зв’язали вузол стрічки у кольорах українського прапора.
"Саме молодь сьогодні є рушієм змін, і для нас найголовніше, аби вони розуміли актуальність сьогодення, приділяли увагу таким заходам і саме єднанню, тому що в цій даті, Соборності, є сама ідеологія у поєднанні українців, у поєднанні людей", — розповів організатор акції Сергій Луденський.
Також містяни зібрались біля пам’ятника на честь Акту злуки 1919 року між Українською та Західноукраїнською Народними Республіками. На дерев'яних пазлах у формі областей місцеві жителі зобразили усе, з чим у них асоціюється єднання та соборність.

Євгенія разом із подругою Яною вирішили розфарбувати карту Сумської області. Кажуть: обрали саме цей регіон, адже Сумщина однією з перших спиняла наступ армії РФ під час повномасштабного вторгнення.
"Ми трошки переобладнали герб міста Сум, у них на гербі три сумки, а у нас три підсумки, тому що це Сумське ТрО, вони великі молодці, вони дуже круті", — розповіла жителька Дніпра Яна.

"Це вже акція, яка нас з’єднала, різних людей, різних напрямів, але ми об’єдналися для одного, щоб показати що наша країна дійсно сильна, дійсно соборна і в незалежності в якому місті ти проживаєш", — каже місцева жителька Євгенія.
Наприкінці заходу з пазлів утворили єдину картину з намальованим ланцюгом, який проходить через кожну область.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро