Оператори-початківці 128 бригади ТрО "Дике поле" з перших бойових вильотів уражають місця розташування армії РФ. Двоє пілотів — В'ячеслав та Микола — приєдналися до роти ударних безпілотних авіакомплексів восени 2024 року. Після навчання та тренувань на симуляторах і полігонах — вже успішно виконують завдання на лінії зіткнення. Поруч із ними під час роботи — досвідчений інструктор, який підтримує бійців.
Що розповідають про роботу — читайте у матеріалі Суспільного.
В’ячеслав — оператор безпілотників 128 бригади ТРО "Дике поле" родом з Полтавщини. На початку повномасштабного вторгнення РФ добровільно пішов до війська, займався інженерними роботами на Херсонщині. Розповідає: восени 2024 року його перевели до роти ударних безпілотних авіакомплексів 128 бригади. Аби почати працювати в реальних умовах — тренувався декілька місяців.

"Я виїжджав з хлопцями з таксоном на бойові завдання. Виїжджали по одній людині. Тренувались: що, як, де", — розповів він.
А це ще одне відео успішного ураження. Його зафільмували на початку січня цього року. Оператор-початківець Микола поцілив по базуванню армії РФ. Військовий у бригаді з листопада 2024 року, та вже працює на позиціях. За декілька годин до інтерв’ю Суспільному, боєць повернувся з чергового завдання.
"З перших вильотів у нас погнали: перший бліндаж, другий. Літав на чергування, побачив трьох — влупився. Підтвердження немає, але наче влучив", — каже чоловік.

Робота ефективна, каже Микола, завдяки постійним тренуванням. Відточують навички як на симуляторах, так і на полігоні. Все — під наглядом інструктора. Володимир став оператором безпілотників у 2023 році після тяжкого поранення руки. Понад рік ремонтував дрони, а нині — навчає інших.
"Я ними дуже задоволений. Вони молодці, вони дуже мотивовані. Зараз прийшло багато молодих пілотів, яких треба навчати. Мені доводиться виходити на позиції з хлопцями поки вони не навчаться, поки я не буду впевнений що я їм там вже не потрібен", — каже інструктор Володимир.

Він розповідає, під час роботи дуже важливо думати і про власну безпеку.
"Летіти — це одне. Ще є захід на позицію: як правильно поводитись, як вести себе під обстрілом і ми ще й мінуємо це бік БК дрони треба мінувати виставляти треба не палити свою точку зльоту і багато-багато чого ще їм ще треба навчитись", — зазначив військовий.
Нині на лінії зіткнення так звана "війна дронів", каже Володимир. А тому, треба постійно вдосконалювати свої вміння. Додає: найголовніше в роботі — мотивація. Для цих хлопців вона єдина: відігнати армію РФ з українських територій та швидше повернутися додому.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро