Перейти до основного змісту
У Дніпрі 79 людей отримали допомогу за програмою "Дитина не одна". В яких випадках призначають виплати

У Дніпрі 79 людей отримали допомогу за програмою "Дитина не одна". В яких випадках призначають виплати

У березні 2024 року в Україні впровадили новий вид тимчасової соціальної допомоги "Дитина не одна". Ініціатива спрямована на підтримку дітей, які залишилися без батьківської опіки. З моменту впровадження програми в Дніпрі допомогу отримали вже 79 людей.

Про це йдеться на сайті міської ради Дніпра. Допомогу призначають на строк до шести місяців за наявності наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування дитини, розповіла начальниця відділу прийняття рішень з призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій Ольга Мацук.

Допомога надається у випадках:

  • смерті чи загибелі батьків або одного з них за умови, що інший не виконує своїх обов’язків;
  • перебування батьків на тимчасово окупованих територіях, зоні оточення чи блокади;
  • зникнення батьків за особливих обставин;
  • перебування їх у полоні чи під арештом держави-агресора; тимчасове влаштування дитини у прийомну сім’ю чи дитячий будинок сімейного типу.

Людина, яка прийняла дитину на тимчасове влаштування, повинна подати заяву до органів соціального захисту разом із такими документами:

  • копія свідоцтва про народження дитини;
  • копія наказу служби у справах дітей про тимчасове влаштування;
  • медичний висновок про наявність інвалідності (за потреби);
  • довідка про реєстраційний номер платника податків;
  • номер банківського рахунку у форматі IBAN.

Діти віком від 14 до 18 років, які навчаються за денною формою, мають право особисто подавати заяву на призначення допомоги, якщо їхнє місце проживання не збігається з місцем проживання особи, до якої їх влаштовано.   "Розмір допомоги становить для дітей до 6 років — 6 407,50, для дітей від 6 до 18 років — 7 990 грн. Для дітей з інвалідністю до 6 років — 8 970,50, для дітей від 6 до 18 років — 11 186 грн. "Дитина не одна" — це важливий крок для підтримки дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. Вона допомагає створити стабільне середовище для цих дітей до моменту остаточного встановлення їхнього статусу", — зазначила Ольга Мацук.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня
Вибір редакції
На початок