Будівництво фортифікацій на Дніпропетровщині триває майже рік. Аби перевірити на якому етапі роботи, в область приїхала спеціальна комісія Верховної Ради.
Про це повідомив очільник обласної військової адміністрації Сергій Лисак.
Будівництво фортифікаційних споруд складається з декількох етапів та нині на Дніпропетровщині триває за графіком, зазначив голова Тимчасової спецкомісії Верховної Ради з питань облаштування фортифікацій Олександр Бакумов.
"Перший етап — це було будівництво в цілому взводно-опорних пунктів, ліній загороджень, малопомітних перешкод, протитанкових ровів, тетрайдерів. Цей проєкт майже завершений. Не хочу називати ці відсотки, він тяжіє до 100 відсотків", — розповів Олександр Бакумов.
Другим етапом було облаштування антидроновим захистом, третім — кругова оборона міста.
"Дніпропетровщина вживає заходів. Ці заходи на даний час тривають. Ті взводно-опорні пункти і ті обʼєкти, на які ми мали можливість сьогодні дивитись — вони є достойно побудованими. Там, де солдат і офіцер може ефективно вести бій", — сказав він.
Народний депутат України Сергій Рудик сказав, що в мережі ширилась інформація, що Дніпропетровська облвійськадміністрація виділила на фортифікації 7,3 мільйона доларів, при цьому нічого не було зроблено. Він спростував ці дані.
"Що зробила насправді Дніпропетровська обласна військова адміністрація. Вона закупила матеріали для будівництва фортифікаційних споруд на межі адмінкордону Дніпропетровської та Донецької областей, зекономивши 70 мільйонів гривень тим, що роботи виконували не підрядники, а фахівці ЗСУ, ДССТДержавна спеціальна служба транспорту та сил підтримки", — зазначив Сергій Рудик.
Також він додав, що деякі роботи почали виконувати раніше встановленого терміну.
"Те, що бачили журналісти та показала громадськість, це — робота, яка має бути зроблена у наступному році, але, щоб не чекати наступного року, враховуючи ситуацію мінливу на фронті, виявили ініціативу і зробили ту роботу, яку показали", — розповів він.
Що відомо про інформацію щодо ймовірного розкрадання коштів на будівництві фортифікацій
За фактами ймовірних розкрадань на будівництві фортифікацій відкрито 30 кримінальних справ, йдеться у статті британської газети Financial Times.
Член тимчасової спеціальної комісії Андрій Богданець, що нині на Дніпропетровщині працює комісія, яка перевіряє, чи відповідає заява Financial Times дійсності. Також фахівці перевірятимуть і інформацію щодо 30 кримінальних справ.
"Якщо ця інформація є, звичайно, винні мають бути покарані якнайстрогіше. Ми мусимо показувати міжнародним партнерам те, що ми не підтримуємо цю корупцію. Фортифікації — це врятування життя в першу чергу наших воїнів. А якщо їх немає, це жахливо", — зазначив чоловік.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро