Перейти до основного змісту
Найголовніше — врятувати життя: як криворізький волонтер вивозить людей з-під обстрілів

Найголовніше — врятувати життя: як криворізький волонтер вивозить людей з-під обстрілів

Від початку повномасштабної війни громадська організація криворіжця Олега Леонтьєва вивезла понад три тисячі людей із прифронтових населених пунктів. У листопаді 2024 року чоловік одержав медаль "Волонтер України". Проте, розповів, працює заради врятованих життів, а не відзнак. Як допомагає людям, які щодня страждають від обстрілів, — у матеріалі Суспільного.

Нині криворізький волонтер Олег Леонтьєв евакуйовує людей з Мирнограда Донецької області, до якого просуваються російські війська. За його словами, за кілька кілометрів від лінії фронту залишаються і дорослі, і діти. Місто щодня під обстрілами армії РФ. Там немає води, світла та зв’язку, не працюють лікарні. Охочих евакуюватися волонтери шукають разом із місцевою військовою адміністрацією, зазначив криворіжець. Для тих, хто навідріз відмовляється, привозять гуманітарну допомогу.

"Намагаємось вмовляти людей виїжджати, тому що лінія фронту — півтора-два кілометри від Мирнограда. Постійно обстріли, дрони висять, люди гинуть постійно. Хто вже втратив своє майно, кому вже нічого не шкода, тоді вони виїжджають", — розповів чоловік.

"Найголовніше — врятувати життя". Як криворізький волонтер вивозить людей з-під обстрілів
Волонтер Олег Леонтьєв. Суспільне Дніпро

Олег пригадав: починав з евакуації дітей із прифронтових міст, згодом став вивозити з небезпеки усіх людей та тварин. Днями від Мирноградської військової адміністрації отримав медаль "Волонтер України". Однак, додав, працює не заради відзнак.

"Найбільша нагорода — коли ми в Луганській області вивезли з-під обстрілів немовля, і я став хрещеним батьком. Дитині, коли виїздили, тримали каску, бо прострілювалось усе. До цього у нас дві машини постраждали від снайперів", — розповів волонтер.

За словами чоловіка, за понад два роки роботи на сході та півдні він неодноразово потрапляв під обстріл.

"Найголовніше — вивезти найбільшу кількість людей звідти. У мене водії мінялись, боялись туди їхати. Я все одно намагався їздити туди і вивозити людей, дітей", — сказав він.

Олег зазначив: через просування російських військ на Курахівському та Покровському напрямках та наближення зими, кількість охочих виїхати зросла. Додав: працюватиме, доки в цьому буде потреба. А після війни мріє відкрити реабілітаційний центр для дітей.

Авторка: Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Топ дня

Вибір редакції

На початок