У Дніпрі створили перший в Україні жіночий будівельний батальйон, навчання в якому стартувало 1 листопада та триватиме три місяці. Нині заняття відвідують 30 слухачок.
Про це повідомляється у пресрелізі міської ради, який отримало Суспільне.
За словами очільниці інспекції з питань праці та зайнятості населення міськради Тетяни Янушкевич, набирати жінок на навчання почали ще влітку.
"У Дніпрі працює 1287 компаній, які займаються будівельним бізнесом. Попри війну у місті зводять будівлі та проводять ремонти, і для цього потрібні кваліфіковані спеціалісти. Розмір заробітних плат, які пропонують компанії, досить високий, але їм потрібні люди з навичками та зі спеціалізацією. Ми вирішили, що треба навчати жінок на малярів-штукатурниць та плиточниць-облицювальниць", — розповіла вона.
Як розповіла керівниця благодійної організації "Пліч-о-пліч" (м. Бахмут) Тетяна Кошель, яка допомагала з пошуком інвесторів для втілення ідеї залучення жінок до будівельних спеціальностей, усі слухачки, яких вже набрали на курси — переселенки.
"Ми націлені на них, адже вони втратили і житло, і роботу. Їм виділили транспортну стипендію, надають літературу. По завершенні навчання всі жінки отримають свідоцтва державного зразка з наданням розряду. Це їм необхідно, адже через евакуацію багато хто втратив документи і не може підтвердити свою спеціальність", — зазначила Тетяна Кошель.
Серед тих, хто навчається, і Юлія Носачева. Вона сім років працювала у Сіверськодонецьку в будівельній бригаді, яку створила разом з чоловіком. Як почалася війна, була змушена тікати з власної домівки.
"Я підробляла в Тернополі, фарбувала перинатальний центр. Потім моя мама переїхала до Дніпра, і я теж вирішила жити тут. Чоловік воює зараз. З ним я багато чому навчилася, адже працювала і з гіпсокартоном, і стелі робили. Тут хочу покращити свої навички та знайти роботу в якійсь компанії, або зберемося дівчатами і створимо власну будівельну бригаду", — сказала вона.
Заняття для учениць будівельного батальйону проводять на базі Дніпровського вищого професійного училища будівництва. Два місяці відведено теорії, а потім протягом місяця отримані знання закріплюватимуть на будівельних майданчиках.
Загалом навчання у будівельному батальйоні зможуть пройти 90 жінок. Наступні дві групи розпочнуть навчання з 1 лютого, а третій потік з 1 травня.
Аби потрапити на перекваліфікацію у жіночий будівельний батальйон звертайтеся за телефонами: (066) 389-02-05, (050) 410-34-43.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро