Зростання кількості мартинів пов’язано з сезонною кочівлею, пояснює орнітолог з Дніпра Олександр Пономаренко. Чоловік додає: зі зниженням температури птах переселяється до міст, в пошуках їжі та більш сприятливої погоди.
У Дніпрі розповсюдженим є два види мартинів: жовтоногий та озерний, розповідає Олександр Пономаренко, але більшу чисельність має мартин жовтоногий.
Влітку у мартинів проходить період гніздування, розповідає Олександр Пономаренко, через що птахи проживають поза межами міста. Взимку ж — вони мігрують.
"Зараз містяни все частіше і частіше їх бачать. І надалі будуть бачити всю зиму. Слід зауважити, що мартини та граки будуть наймасовішими видами птахів в зимовий період",— каже орнітолог.
Харчується птах рибою, комахами, мишоподібними гризунами, ящірками та людськими недоїдками. Олександр Пономаренко зазначає: взимку в умовах міста найбільшим джерелом живлення мартинів є звалища.
"Для інших птахів мартин не буде складати конкуренції. Тому що інші птахи живляться в інших частинах міста. Скажімо, різноманітні синиці беруть абсолютно інший корм", — розповідає чоловік.
Мартин має розмовну назву — чайка, але, зазначає орнітолог, це ім’я носить інший птах. Додає: у місті їх зустріти не вдасться.
"Чайки гніздяться в регіоні, але її чисельність дуже сильно скоротилася. З лісостепу і степу цей вид практично пішов", — каже орнітолог.
Авторка — Мирослава Заблуда
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро