У реабілітаційному центрі на одній з екоферм Дніпропетровщини проводять сеанси емоційного відновлення для ветеранів, ветеранок та їхніх родин. За декілька годин на фермі встигають познайомитися з тваринами, яких евакуювали із зони бойових дій, скуштувати крафтовий сир та створити букет з ароматних рослин. З 24 лютого 2022 року таких сеансів провели понад 150.
Детальніше — у матеріалі Суспільного.
Перед початком зоотерапії для відвідувачів провели екскурсію. Ветеран війни Ярослав на фермі вперше. Чоловік розповів: став військовослужбовцем у 2022 році. Служив на Бахмутському, Вугледарському та Авдіївському напрямках. Рік тому його комісували через поранення, відтоді проходить реабілітацію. Цього разу — з тваринами.
"Усе мене вражає, справдилися, ще цікаво на конячці покататися, а так все цікаво. Відпочинок для душі. Тут краще, що коло товаришів, які розуміють. Такі, які пройшли теж саме, тому легше спілкування проходить", — сказав Ярослав.
Працівник центру Анатолій — ветеран АТО. Як він розповів, більшість тварин також пережили чимало негараздів. А тому можуть відчувати емоції людей.
"Я мав теж певні вади психологічного характеру, які мені вдалося вилікувати, пройти реабілітацію завдяки терапії, яку зараз ми проводимо", — додав чоловік.
Від початку повномасштабного вторгнення РФ центр приймав тварин, яких евакуювали із зони бойових дій. Понад півтори тисячі допомогли в лікуванні та реабілітації. Серед них — молодий віслюк Хаймарс.
"Він теж пройшов певний курс реабілітації, тому що у нього було таке життя, він носив бойовий комплект на "нуль", чув вибухи, і різні психологічні травми в нього були, тому віслюк зараз сам уже може проводити реабілітацію", — розповів Анатолій.
Чого найбільше чекають учасники — іпотерапія. Її проводить досвідчена іпотерапевтка Наталія. Вона каже: позитивні зміни бачить навіть після першої спроби сісти на коня.
"У нас були хлопці протезовані: протез від колінного суглоба, від кульшового — тобто повність дві ноги протезовані, і вони каталися. І вони такі натхненні", — зазначила жінка.
Окрім спілкування з тваринами, для реабілітації займаються садотерапією — роботою з рослинами. Як розповіла Наталія, провели понад 150 таких сеансів для внутрішньо переміщених, людей з інвалідністю, родин загиблих військових та волонтерів. Надалі планують робити триденні ретріти з наметами просто на території центру.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро