До написання Всеукраїнського диктанту національної єдності приєдналися жителі Дніпра. Серед них: студенти та викладачі вишів міста, а також представники університету третього віку. Вже традиційно задля безпеки його провели в одному з укриттів.

Свої знання з української перевірив і першокурсник Сергій. Каже, текст для нього виявився не складним.
"Зі школи пригадалися всі знання граматики, тому легко. Я спочатку задумався, але за допомогою, наприклад, інтонації, зміг визначити, де поставити крапку, де крапку з комою, де кому, а де знак оклику", — каже він.
Серед учасників — представниця університету третього віку Лідія. Розповідає, диктант пише четвертий рік поспіль.
"Я готувалася, це для мене свято. Роздумувала в голові, як в школі писали, і як в попередні роки", — каже жінка.

Представник департаменту молодіжної політики міськради Сергій Луденський каже, організовують написання диктанту вже втретє. Каже, з кожним роком охочих стає все більше, а якість написаних текстів — краще.
"Ми розуміємо, що люди хочуть самі краще пізнавати мову і допускати якомога менше помилок. Ми бачимо таку синергію поколінь, де вони об'єднуються навколо української мови, української ідентичності і разом пишуть цей диктант", — каже він.

Радіодиктант писали в одній з лікарень Дніпропетровщини
Медпрацівники однієї з лікарень Дніпропетровщини та військовослужбовці теж долучилися до Радіодиктанту національної єдності. Більшість з них брали участь вперше. Медсестра Ольга віджартовується: востаннє писала диктант ще в школі. Але, каже, все ж сподівається, що в неї не багато помилок.

"Напередодні згадувала якісь правила правопису, пунктуацію. Трохи було хвилювання. Я знаю, що там є помилки, бо якщо і пишеш — то нашвидкоруч, як медсестра, і все. Хотілося б ще раз спробувати перевірити себе", — каже вона.

Працівниця лікарні Оксана розповідає: найскладніше було розібратися з розділовими знаками. Каже: не одразу змогла їх правильно розставити. Про диктант жінка почула від колег. Тож хоче долучитись і наступного року.
"Я дуже хотіла подивитися, спробувати себе, як буду писати, скільки помилок. Знаєте, завжди якась помилочка буде, не буває все, щоб гарно", — розповіла жінка.

До написання диктанту долучилися й військові. Серед 30-ти учасників — їх було четверо. Сергій — доброволець. На фронті, каже, від початку повномасштабної війни. Зараз лікується після мінно-вибухової травми. Каже: перед написанням дуже хвилювався.
"Я боюся відправляти, бо там буде дуже багато помилок. Хоча, треба спробувати відправити, щоб для себе побачити якісь результати", — зазначив військовий.

На перевірку диктант можна відправити звичайною поштою до 27 жовтня чи до 28 жовтня електронним листом. Також у цей день оприлюднять і текст на офіційній сторінці Українського радіо.
Як надіслати диктант на перевірку?
Роботи прийматимуть онлайн та офлайн.
- надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом за адресою: 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
- сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу [email protected].
Після оприлюднення тексту радіодиктанту електронні листи не прийматимуть. Усі надіслані роботи перевірить фахова комісія.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро