17 жовтня над Дніпром містяни спостерігають Супермісяць. Як розповіла Суспільному астрономка Людмила Марченко, цього дня відстань від Землі до супутника найменша за рік і становить 357 тисяч кілометрів.
За словами фахівчині, явище пов’язано з тим, що Місяць рухається навколо планети не по коловій орбіті, а по витягнутій. Саме тому він то наближається, то віддаляється. І коли повний місяць опиняється в ближчій, ніж зазвичай, до нас точці, він здається більшим.
Середня ж відстань до супутника зазвичай — понад 380 тисяч кілометрів, додала Людмила Марченко.
Термін "Супермісяць" був придуманий астрологом Річардом Ноллом у 1979 році і вживається щодо нового або повного Місяця, який перебуває в межах 90% від перигею — найближчої точки до Землі. Згідно із цим визначенням, у звичайному році може бути три або чотири повні Супермісяці поспіль.
Це явище також називають Суперповнею, "Блакитним" Місяцем та "Осетровим", розповів на своїй сторінці у Facebook астроном Володимир Кажанов.
"Чому "Осетровий"? Наче так явище прозвали американські індіанці, бо саме в серпні найкращий час ловити осетрів, які населяють Великі озера. Блакитним, до речі, Місяць візуально в небі виглядати не буде. Це просто така назва", — мовиться у дописі.
Як розповів Володимир Кажанов, найкраще спостерігати Суперповню на місцевості без високих дерев і багатоповерхових будинків. Красиво виглядатиме схід Місяця над обрієм, коли він у фазі повного.
Автор: Дмитро Майстренко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро