Вісьмох людей вивезли з Донеччини до Центру соціальної адаптації в Дніпрі. Від початку повномасштабного вторгнення, заклад став транзитним пунктом для маломобільних переселенців, розповідає адміністраторка закладу.
Кого евакуюють та що кажуть люди — читайте у матеріалі Суспільного.
76-річна Любов з Покровська обережно розкладає речі, які їй вдалося вивезти. Жінка каже: залишатися в місті більше не могла — російська армія обстрілює постійно. Ділиться: виїжджати не хотіла до останнього, зимувати збиралась вдома.
"Картошки купили, цибулі купили. Тільки кому воно тепер? Тепер вже боїшся. Бо воно шарудить. Вночі теж стріляють", — каже Любов.
Любов розповідає: виїхати її вмовили син та онук, які зараз воюють на Покровському напрямку. Каже: через сильний стрес, загострилися хронічні хвороби, потребує медичної допомоги.
"І стенокардія, і тиск понад 200, і ліки не беруть — вже я не змогла більше терпіти. Але дехто не виїжджає. Не хочуть. Вдома. Звісно вдома добре, але чути, як рвуться снаряди", — розповіла жінка.
Серед евакуйованих і 71-річний Павло з Чернігівки Покровського району. Чоловік розповідає: в селищі майже не залишилось людей, все навкруги зруйновано.
"Мій (будинок — ред.) цілий поки що. Приліт поруч був: хату, кухню і гараж повністю розбомбили. І власницю вбили", — каже чоловік.
Павло розповідає: одинак, дружина померла, дітей немає. Тому, каже, й не поспішав виїжджати. Безпекова ситуація, додає, погіршилась на початку цього року — а зараз стало просто нестерпно.
Водій-евакуаційник Сергій Рожок каже: евакуйовують людей щодня, заявок багато.
"Є райони більш-менш безпечні, є небезпечні, плюс безпекова ситуація — зараз тихо, а потім раз — прилетіло. Ми їхали з Покровська і бачили великий стовп диму", — зазначає він.
Адміністраторка Центру соцадаптації розповідає: переважно люди у тяжкому психологічному стані.
"Коли вони приїжджають — в них така безнадія, що завтра не буде. Від відчаю до надії, як я кажу, треба перевести кожну людину", — каже Ірина Мірошниченко.
Ірина каже: тут евакуйовані перебувають від трьох-чотирьох днів до кількох місяців, якщо є необхідність допомогти з відновленням документів. Потім людей відправляють на Захід країни, або за кордон. Наразі в центрі соцадаптації перебуває 150 переселенців.
Авторка — Сніжана Салівон
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро