Місто Павлоград на Дніпропетровщині вже вдруге хочуть перейменувати, на сайті Верховної Ради з'явився відповідний проєкт. Натомість місцева влада не хоче змінювати назву та звернулися до суду.
Що про перейменування думають жителі міста — читайте у матеріалі Суспільного.
30 вересня на сайті Верховної Ради з’явився проєкт постанови з новою назвою Павлограда — Матвіїв. За інформацією міського голови Павлограда Анатолія Вершини, майже 90 відсотків місцевих жителів — проти перейменування.
"Павлоград — історично дуже давно і дуже відоме місто. Мені шкода, що цю назву хочуть знищити", — каже жителька міста Ольга.
"Я павлоградець, виходить так. А так я буду матвіївцем? Ну це якась маячня. Я вважаю, що настав час нам на іншому акцентувати", — розповів житель міста Євгеній.
Перейменувати Павлоград мають згідно з Законом про деколонізацію. Директорка місцевого історико-краєзнавчого музею із цим не погоджується. Каже — працівники закладу дослідили походження назви міста і до імперських часів вона не належить.
"Павлоград як і багато інших українських міст має свого покровителя. Це апостол Павло. Тому було вирішено, що день міста буде відзначатися 28 червня в день святих Петра і Павла", — зазначила Анастасія Шаня.
Міський голова Павлограда Анатолій Вершина розповідає: опитування щодо нової назви та перейменування проводили на сайті міськради та в соцмережах. У голосуванні, додає, взяли участь понад десять тисяч людей. Майже всі, каже міський голова, проголосували за збереження назви "Павлоград".
"Нема доказів, про те, що як стверджує Інститут національної пам'яті, нібито Павлоград названо на честь якогось спадкоємця престолу. Місто Павлоград повинно бути містом Павлоградом на честь святого апостола Павла", — розповів він.
Анатолій Вершина каже: у серпні міськрада подала позов до адміністративного суду Києва проти пропозиції Інституту Національної пам’яті, який і вніс Павлоград до переліку топонімів, що треба перейменувати.
Суспільне звернулось до Інституту. Секретар комісії з деколонізації Богдан Короленко каже: аргументи місцевої влади — надумані, місто з апостолом Павлом не пов'язане.
"До кінця 2023 року на сайті Павлоградської міської ради красувалося довідка — у 1784 отримала назву Слобода Луганська, до цього вона називалась Слободою Матвіїївкою. Статус повітового міста і назву "Павлоград" отримав на честь спадкоємця престолу Павла 1", — зазначив Богдан Короленко.
Секретар комісії з деколонізації каже: якби міська рада запропонувала будь-яку назву крім "Павлограда", комітет би її підтримав. Оскільки пропозицій не було, — обрали ту, яка фігурувала в раніше створених опитуваннях містян. На місці сучасного Павлограда, додає, у другій половині 18 століття був хутір Матвіївка — тому назву “Матвіїв” можна вважати історичною.
Автор — Андрій Логвиненко
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро