25 листопада в Дніпрі, у музеї імені Яворницького, відкрили виставку до 87-х роковин пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років – «Геть комуну та радянську владу»: спротив селян Дніпропетровщини насильницькій колективізації та Голодомору».
Її підготував міський Музей спротиву Голодомору спільно з Національним музеєм Голодомору (Київ) та Інститутом дослідження Голодомору.
Як розповіла кураторка виставки Наталя Романець, в експозиції – рідкісні архівні документи щодо опору колективізації 1930-го року.

Зокрема, мова йде про «волинки» – беззбройні стихійні селянські виступи проти розкуркулення, якими навесні 30-го були охоплені села й хутори краю.
Активну участь у них брало жіноцтво.
«Це моє наукове досягнення – карта «волинок» в області. Інформація для неї збиралася упродовж тривалого періоду і по краплях. Це волинки на території Дніпропетровського округу 1930 року. Оці червоні крапочки – палав увесь Дніпропетровський округ», – зазначила науковиця.

За словами історикині, зокрема, виставка розповідає про один із найактивніших виступів – у селі Спаському Новомосковського району, який тривав кілька днів.
Семеро учасників були засуджені до різних термінів ув'язнення.

За радянських часів ці події замовчувалися, каже дослідниця.
Що відомо
- Пам’ять жертв Голодомору в Україні вшановують у четверту суботу листопада.
Читайте також
- На Дніпропетровщині відкрили фотовиставку «Голоси з-за океану» – про свідків Голодомору в Україні (ВІДЕО)
- У Дніпрі створюють Музей спротиву Голодомору
- "Селянство не було пасивним". У Дніпрі відкрили виставку про спротив колективізації і Голодомору