У Дніпрі, в холі міської ради презентували освітньо-документальну виставку «Геть комуну та радянську владу»: спротив селян Дніпропетровщини насильницькій колективізації та Голодомору». Про це повідомили в пресслужбі мерії Дніпра.
Експозицію підготував Музей спротиву Голодомору до 87-х роковин пам’яті жертв голоду 1932-1933 років.
У ній – 30 інформаційних стендів з рідкісними архівними документами, що стосуються спротиву колективізації на українських землях.
Директорка музею Лілія Богачева каже: розпочинається виставка із "карти волинок", або ще як їх називають «бабських бунтів», котрі були на території Дніпропетровського округу в січні-березні 1930 року.
Далі йдуть тематичні матеріали експозиції, які серед іншого розповідають про розкуркулення, спротив, хлібозаготівлі, волинки тощо.
«Загалом було не прийнято говорити, що люди чинили опір, але селянство не було пасивним і виступало проти колективізації, що і наводиться в експозиції», – сказала Лілія Богачева.
Зокрема, для виставки використали матеріали, котрі понад 20 років збирала начальниця науково-дослідного відділу Музею спротиву Голодомору, докторка історичних наук Наталя Романець.
«Загалом існує такий стереотип про «безхребетного» українського селянина, який чекав, поки його заморять голодом. Так ось, ця виставка демонструє, що зовсім не чекав, а тривалий час протидіяв політиці радянської влади. І для того, щоб остаточно придушити цей спротив і був використаний терор голодом», – сказала Наталя Романець.
Що відомо
- Пам’ять жертв Голодомору в Україні вшановують у четверту суботу листопада.