З лютого 2022 року ресторан у Нікополі не зачинявся навіть після артобстрілу поблизу закладу. Офіціанти та кухарі понад два роки активно розвивають сторінку в соцмережах, їхні відео набирають мільйони переглядів.
Що мотивує продовжувати та як працюють — читайте у матеріалі Суспільного.
Працівники ресторану у Нікополі знімають позитивні ролики попри те, що місто щодня під обстрілами армії РФ з боку тимчасово окупованого Енергодара.
"Ми продовжуємо жити, ми продовжуємо працювати ми хочемо, щоб люди не боялися, бо життя продовжується", — каже співробітниця закладу Любов.
Ідея почати знімати відео виникла раптово, згадує офіціантка Валерія. Перший гумористичний кліп зняли у 2022 році. Відтоді їх було сотні. Каже, сценарії вигадують всім колективом.
"Коли чекаємо гостей наших і ми можемо переглядати наш тікток. Ми скидаємо ідеї, потім їх погоджуємо між собою", — розповіла співробітниця ресторану Валерія.
Аби вивчити трендовий танець, каже Валерія, їм потрібно дві години. Репетирують та знімають, коли немає гостей. Керівництво їх підтримує.
"Нас багато гостей впізнають. Вони нами цікавляться, вони навіть з нами можуть танцювати. Їм це цікаво. Вони у нас під коментарями пишуть: "Ви у нас найкращі. Нікополь завжди кращий", тобто ось такі коментарі — це мотивує знімати далі", — розповіла співробітниця закладу.
Любов працює барменкою три роки. Через безпекову ситуацію у 2022 році, каже, виїхала до Польщі, але вже за місяць повернулась додому.
"Тут моя родина, мама, тато, хлопець, і тут моя улюблена робота. Це мій дім, я тут виросла, я тут народилася, і я хочу бути тут", — каже жінка.
За понад два роки щоденних атак на Нікополь, заклад не працював всього один день — через блекаут. Не зачиняли ресторан навіть після обстрілів — на фасаді й досі дірки від уламків снаряда.
"Це було 2022-го року, 10 листопада, це був артобстріл, снаряд прилетів ось біля дерева.
Менеджерка ресторану Наталія розповідає, армія РФ атакувала вночі, тож персонал не постраждав, охоронець — був в укритті. На другому поверсі посікло стелю та меблі.
"Ось можна подивитись: на вікні, на дивані. На літній терасі у нас там не було тенту, все було побито. Все що могли, керівництво все відбудувало", — згадує жінка.
Працівники кажуть: і надалі розвиватимуть соцмережі та показуватимуть підписникам, що попри все життя в Нікополі триває.
Матеріал виготовлено за сприяння Міжнародного Фонду Страхування Журналістів від Асоціації “Незалежних Регіональних Видавців України”, що є складовою програми підтримки Voices of Ukraine, яку координує European Centre for Press and Media Freedom. Voices of Ukraine реалізується у межах Ініціативи Hannah-Arendt-Initiative і фінансується German Federal Foreign Office. Програма забезпечує страхування журналістів, але не впливає на редакційну політику, даний матеріал містить виключно погляди та інформацію, отриману редакцією
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро