Дві врятовані з Павлоградщини єнотоподібні собаки живуть в притулку для тварин на Дніпропетровщині. Пів року тому їх голодними, хворими та виснаженими підібрали місцеві жителі. Як розповіла Суспільному співзасновниця притулку Олена Русіна, без своєчасної допомоги собаки не вижили б.
За її словами, тварини протягом двох тижнів блукали у пошуках їжі. Тоді ссавці були облисілі та майже не рухалися, розказала жінка.
"Вони прибилися в село в цьому районі, саме у двір. Тобто вони опинилися у дворі, чому люди їх і побачили. На відео вони були кволі, виснажені, лисі. У когось ще десь пучками на голові було хутро", — розповіла Олена Русіна.

Скоріш за все, єнотоподібних собак викинули зі звіроферми, припустила Олена. Таких тварин, за її словами, вирощують для хутра та мисливських тренувань.
"Тварини, які штучно годуються, вирощуються на таких звірофермах, вони не навчені, вони не знають, як в природі знайти їжу. Вони звикли, що все життя їх в певний час годують певною їжею", — сказала співзасновниця притулку.

На додачу у тварин виявили коросту – інфекційне захворювання шкіри. Саме від нього, зазначила Олена, ті облисіли. Попри тривале лікування, в тварин декілька разів траплялися рецидиви, розповіла жінка.
"Цей кліщ вражає не тільки зовнішньо. Він вражає й внутрішні органи. І це впливає на загальний стан тварини – йде інтоксикація, з кров’ю були проблеми, з печінкою. І загалом тварина зрештою гине", — розповіла вона.

Для ссавців облаштували окремий вольєр. Через захворювання, їх не можна підселити до інших єнотоподібних собак, що також живуть в притулку.
"Вони були дуже спокійні, їх можна було взяти на руки. Ми спочатку подумали, що це хвороба їх виснажила. Але дика тварина так себе не веде, вона все одно буде ловити момент, де огризнутися, де вкусити", — сказала Олена.
Наразі єнотоподібних собак доліковують. В дикій природі вони не виживуть, тож залишаться в притулку для тварин.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро