"Це екологічна катастрофа". У Кривому Розі місцеві скаржаться на масовий мор риби: в чому причина

"Це екологічна катастрофа". У Кривому Розі місцеві скаржаться на масовий мор риби: в чому причина

В одному з районів Кривого Рогу місцеві скаржаться на масовий мор риби у водному каналі. Через нього донедавна транспортували воду з Кресівського водосховища до Південного.

Що змінилось, чому знизився рівень води в каналі та що стало причиною мору риби — дізнались кореспонденти Суспільного.

Голова дачного кооперативу, що розташований неподалік водоканалу, Григорій розповів: помітив зниження рівня води близько тижня тому, згодом масово померла риба.

"Жирні плями якісь плавають і риба плаває. Там все застелено рибою", — сказав він.

сюжет риба
Григорій. Суспільне Дніпро

За словами Владислава, жителя Новопілля, яке теж раніше брало воду з каналу, за останні п'ять років це вже не перший мор риби.

"Риба вже ж пішла до дна. Це екологічна катастрофа: трупна отрута — риба ж вся лишилась у воді. Якщо звідси почнуть прокачувати воду знову у Південне водосховище, то вся ця вода, заражена знову попаде", — розказав чоловік.

сюжет риба
Владислав. Суспільне Дніпро

За словами еколога Йосипа Маякова, мор риби міг статись внаслідок тривалої спеки та зниження рівня кисню в обмілілій водоймі. Аби уникнути забруднення, необхідно почистити водний канал, а мертву рибу утилізувати, зазначив фахівець.

"Померла, тільки від того, що не було кисню, випарювання і все. Всіляке гноїння приводить до загрози зараження людей. Якщо там багато цієї риби, треба її зібрати і вивезти", — розповів Йосип Маяков.

сюжет риба
Канал, у якому стався мор риби. Суспільне Дніпро

Канал з водою використовували тимчасово для перекидання води з одного водосховища до іншого, пояснив керівник міського екологічного управління Олександр Скакальський. Нині канал перекритий, однак, мор риби на якість питної води в Кривому Розі не впливає, сказав він.

"Це технологічна водойма. В цьому каналі не можна брати воду для питних потреб, в ній не можна купатись, тому що канал не передбачений для будь-яких водокористувань. Тобто на якість питної води в місті вона не впливає", — сказав посадовець.

сюжет риба
Забруднений канал. Суспільне Дніпро

Суспільне звернулось до Дніпропетровського рибоохоронного патруля та Держпродспоживслужби, аби з'ясувати, що стало причиною мору риби та чи є загроза спалаху кишкових інфекцій.

Авторка — Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок