Встановлювати за 6 метрів від будинків, на рівній поверхні та не курити поряд. Таких основних правил поводження з генераторами радить дотримуватися працівник ДСНС з Дніпра Роман Наумов. За його словами, ігнорування правил може призвести до пожежі.
Чи впливає спека на роботу генераторів та що з ними заборонено робити – Роман Наумов розповів Суспільному.
Що треба знати про місце розташування генератора
Методичні рекомендації, щодо використання генераторів розроблені ДСНС України, розказує головний інспектор відділу нормативно-технічної роботи та контролю за системами протипожежного захисту та ліцензування ГУ ДСНС Дніпропетровщини Роман Наумов.
Каже: є норми встановлення генератора, підключення і самого процесу експлуатації. Вони також прописані заводом-виробником кожного пристрою,
"Згідно з цими рекомендаціями, якщо це стіна, яка має прорізи, тобто вікна або двері, відстань повинна становити не менше шести метрів. Якщо ця стіна глуха, не має ніяких прорізів, то не менше метра. Ця відстань також стосується до будь-яких будівель, споруд, а також автомобілів", — сказав він.
За його даними, вже були випадки пожеж, пов’язані з генераторами.
"Якщо неправильно їх використовувати, тобто не дотримуватися інструкцій виробника, користуватися пошкодженою електропроводкою, неправильно їх встановити, то це може призвести до пожежі", — застерігає фахівець.
Температура повітря зараз підвищена, тому ДСНСник ради встановлювати генератори на відкритій території, під навісом, де немає прямого сонячного світла.
"Якщо це приміщення, то це обов’язково повинно бути технічне приміщення, там, де не перебувають люди. Воно повинно мати вентиляцію, тобто постійно провітрюватись. Саме встановлення, пісок чи земля, — не має значення. Головне, аби це була рівна поверхня", — каже він.
Які є заборони
Заборонено змінювати конструкцію самого генератора, додає фахівець. Він також зауважує, що не можна заправляти генератор пальним, коли він працює.
"Також не можна палити, або користуватись відкритим вогнем поруч з працюючим генератором. Якщо ми бачимо, що там пошкоджені дроти, або якісь сторонні звуки, які не притаманні роботі самого генератора, ми повинні відразу його відключити і вжити заходів щодо його працездатності", — зауважив він.
Генератор, на який скаржилися дніпряни
Що ж до генератора поруч з АТБ на проспекті Олександра Поля, 94 в Дніпрі, на який скаржилися мешканці, то, як сказав фахівець, станом на 23 липня ніяких звернень до рятувальників не надходило.
"Аби наша служба дала оцінку, нам потрібно здійснити захід державного нагляду контролю. Тобто перевірку. І в рамках цієї перевірки вже надана повністю оцінка стосовно правильності встановлення цього генератора", — зазначив він.
Куди звертатися
Зі скаргами та за консультаціями фахівець радить звертатися до управління ДСНС в області, а до місцевої влади — за дозволами на встановлення генераторів.
"У нас є наш офіційний сайт, у нас є наша канцелярія, можна звертатись з письмовими заявам, або принести до ГУ, на електронну скриньку надіслати лист. Ми постійно відкриті до діалогу і всі звернення відпрацьовуємо у встановленому законом порядку. Відповідно до чинного законодавства, у нас місцеві органи влади видають дозволи на встановлення тих чи інших установок. Тобто потрібно звернутися до них, вони подивляться де є вільна ділянка, на яку є можливість встановити ту чи іншу установку. Наша ДСНС не видає ніяких дозволів стосовно встановлення генераторів", — сказав він.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро