23 червня жителі Кривого Рогу спостерігали хмару диму над містом, повідомляють кореспонденти Суспільного.
Згідно з мапою моніторингу якості повітря у Центрально-Міському та Саксаганському районах міста спостерігали перевищення індексу якості повітря. Станом 08:00 годину — індекс складав 104 та 132 одиниці, що відповідає шкідливому рівню для чутливих груп населення.

Станом на зараз перевищення помірного рівня є в Саксаганському районі міста. В інших районах — показники якості повітря відповідають нормам.
Що кажуть у пресслужбі підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг"
Як пояснили Суспільному у пресслужбі підприємства "АрселорМіттал Кривий Ріг" хмара здійнялася через раптове відключення виробничих потужностей від зовнішньої енергосистеми.
"Виробничники вимушені були вдатися до ряду кризових технологічних дій для збереження виробничого обладнання зокрема коксохімічного виробництва та забезпечення безпеки працівників", — повідомили у компанії.
За їх словами, нині енергопостачання відновлено. Ситуація контрольована.
Як ситуацію коментують у РВА
За словами начальника районної військової адміністрації Євгена Ситниченко, через ранковий викид, дим нині відчувається в деяких громадах Криворіжжя.
"На превеликий жаль, Криворізька міська ТГ, Гречаноподівська сільська ТГ та низка інших громад Криворіжжя бачать та відчувають запах диму, який здійнявся в повітря. Прошу не хвилюватися. Наразі ситуація контрольована", — зазначив він.
В управлінні екології виконкому міськради зазначили, що вранці зафіксували незначний ріст деяких речовин.
"Зокрема, пилу ТЧ 2,5 та ТЧ 10, озону. Станом на 11:30 концентрації всіх забруднюючих речовин знаходяться в межах нормативних значень", — йдеться у дописі.
Чи шкодить таки викид здоров'ю людей
За словами члена громадської екологічної організації "Save Dnipro" Павла, речовини ТЧ 2,5 та 10 — це дрібнодисперсний пил. Фахівець каже, він шкодить здоров'ю людини.
"Я бачу, що почалося стрімке досить зростання о 06:30 і завершилось о 09:30, тобто три години хмара пролітала і була в повітрі — це ну дуже довго. І перевищення, якщо вранці було 11 мікрограмів на метр кубічний, то потім було в 10 разів більше. Це дуже погано", — каже він.
Фахівець зазначає, що в таких ситуаціях на вулиці краще захищатися маскою.
"Маска FFP2, FFP3, бо медична не затримує дрібнодисперсний пил і він пролітає, і так само гази всілякі. Пити більше води, закрити приміщення, очищувати повітря, робити вологе прибирання", — каже він.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро