"Треба допомагати хлопцям на передовій": історії двох добровольців з Дніпра

"Треба допомагати хлопцям на передовій": історії двох добровольців з Дніпра

У Дніпрі двоє місцевих жителів записалися до лав Збройних сил України через рекрутинговий центр 128 бригади ТрО. За словами представника закладу Андрія, в установі працюють лише чинні військовослужбовці. Ті консультують людей та обирають для них відповідну спеціальність.

Які спеціальності освоюватимуть — читайте у матеріалі Суспільного

41-річний Дмитро — доброволець-рекрут з Дніпра, місяць тому вирішив долучитися до лав ЗСУ. До цього, каже, декілька років маскував друзям автівки на фронт. Тепер замість фарбування машин розвідуватиме російські позиції.

"Зараз вирішив, що досить вже сидіти. Треба йти до хлопців на передову, подивитися в якому стані мої пофарбовані автівки. Немає вже якось страху", — каже він.

"Треба допомагати хлопцям на передовій": історії двох добровольців з Дніпра
Дмитро. Суспільне Дніпро

Родина та друзі вибір чоловіка підтримали, каже Дмитро. Далі звернувся до рекрутингового центру, там йому й запропонували стати оператором розвід-дронів. Дмитро каже: вирішив таким чином допомагати українським артилеристам.

"Цікаво, цікаво. Політати, спробувати в цій сфері себе. До цього я не мав справи з управлінням дронами й так вирішив випробувати себе", — розповів Дмитро.

Також добровільно вступив до лав ЗСУ й 36-річний Микола. Два його брати на фронті з початку повномасштабної війни. Працював на заводі з виготовлення поліетилену. Зараз, каже, планує замінити своїх рідних на позиціях.

"Сам для себе вирішив, що досить вже вдома ховатися. Треба йти, хлопцям допомагати. У мене знайомих багато воює. Мене багато хто відговорював: "Ти що, дурень? Що ти там надумав?". Я надумав і все. "Ну дивись, потім жалкуватимеш". То вже потім буде моя справа, жалкувати чи ні. І все. Я вирішив — я зробив", — каже чоловік.

"Треба допомагати хлопцям на передовій": історії двох добровольців з Дніпра
Микола. Суспільне Дніпро

Спочатку чоловік звернувся до рекрутингового центру, там йому й обрали спеціальність кулеметника. Далі, каже Микола, пройшов ВЛК та віддав відповідні документи до ТЦК.

"Мені багато пропонували. І мінером, і сапером, але не знаю. Ось чогось захотілося, обрав це. Це якось і цікавіше. Ближче, звісно, ні. Ніколи зброю в руках не тримав, але там навчать усього", — каже Микола.

Рекрутинговий центр у Дніпрі відкрили 4 місяці тому, каже його представник Андрій. Додає: усі працівники установи — військовослужбовці. Щомісяця через них до лав ЗСУ записуються понад 60 добровольців.

"Люди приходять і можуть навіть взяти паузу і подумати. Чи вони вже готові, чи в них ще є хатні справи, які потрібно закрити. Ми їх супроводжуємо та робимо все таким чином, аби вони потрапили на ту посаду", — розповів він.

"Треба допомагати хлопцям на передовій": історії двох добровольців з Дніпра
Андрій. Суспільне Дніпро

Далі обидва чоловіки проходитимуть навчання на полігоні каже Андрій. Там за місяць вони опанують навички роботи із дронами та різними видами зброї.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок