Два райони Дніпропетровщини потерпають від зневоднення через обміління Каховського "моря": коли розв'яжуть проблему

Два райони Дніпропетровщини потерпають від зневоднення через обміління Каховського "моря": коли розв'яжуть проблему

Вода, проблеми, Нікопольщина, Криворіжжя
На Нікопольщині через брак води люди створюють запаси в резервуварах. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Більшість громад Дніпропетровщини, які залишилися без централізованого водопостачання після руйнування греблі Каховської ГЕС 6 червня 2023 року, знову з водою.

Про це Суспільному повідомили в департаменті житлово-комунального господарства Дніпропетровської обласної військової адміністрації у відповідь на інформаційний запит.

Як сказано у документі, через часткове вирішення проблеми обсяги підвезення води в міста та села регіону наразі зменшились.

Після руйнування Каховської ГЕС з проблемами водопостачання зіткнулись жителі Криворізького та Нікопольського районів — загалом понад 1 млн людей, сказано в документі. За перші три місяці відновити водопостачання вдалося у Кривому Poзі, Нікополі, Покрові та Марганці, а також у селищних громадах районів.

Зокрема, у містах знайшли альтернативні джерела води. Так, у Покрові проклали 180 метрів водоводу від річки Базавлук. У липні містяни вже були з водою.

Повністю розв'язати проблеми з водою сподіваються після завершення будівництва водогону "Карачунівське водосховище — Кривий Ріг — Південне водосховище, Марганець — Нікополь, Хортиця — Томаківка". Його розпочала втілювати в життя у червні 2023 року державна Агенція з відновлення. Трубопровід має задовольнити потребу в централізованому водопостачанні для Нікопольського та Криворізького районів.

Передбачається збудувати три ланки магістрального водопроводу, який відпомповуватиме 550 тисяч кубометрів води води на добу.

Це державний проєкт i він на етапі завершення, сказано в документі.

Дві гілки водогону вже збудували. Точні строки запуску останньої, третьої гілки не називають.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням на Дніпропетровщині

  • Після руйнування Каховської ГЕС влітку 2023 року на Нікопольщині водопостачання було припинене у Покрові, Марганці, частині Покровської громади, Томаківській та Мирівській громадах. Організовано підвезення води. У самому Нікополі водопостачання було з перебоями.
  • У Нікополі наприкінці червня відновили водопостачання для третини жителів. Вода подавалася з підвищеним вмістом хлору. ️Частково з централізованою послугою водопостачання вже й Червоногригорівська громада.
  • Триває робота і в інших громадах Нікопольського та Криворізького районів, які страждають від обміління Каховського "моря".
  • З держбюджету України виділили 159,7 мільйона гривень для забезпечення жителів Дніпропетровщини питною водою.
  • За даними гендиректора Укргідроенерго Ігоря Сироти, через руйнування ГЕС Україна втратила 40% запасів питної води, яку б жителі могли споживати.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок