Єдиний в Україні Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю "Океан добра", який діє в Дніпрі, від початку повномасштабного вторгнення Росії дав прихисток понад 2,6 тисячі переселенців з "гарячих" точок, зокрема прийняв понад 800 людей з підтвердженою інвалідністю.
Про це Суспільному розповіла його керівниця Ольга Волкова.
За її словами, зокрема, понад 2 тисячі людей приїхали з Донеччини та Луганщини.
Зараз, після загострення безпекової ситуації, центр дає прихисток людям із Харківщини.
"Днями ми прийняли 12 людей з Вовчанська та інших населених пунктів Харківської області. Серед тих, кого нам привозять, — люди після інсультів, з ампутаціями, паліативні хворі, маломобільні, самотні люди, які в своїх населених пунктах на лінії вогню просто не виживуть", — сказала Ольга Волкова.
Валентину разом ще з кількома жінками евакуаційники "Схід SOS" вивезли з Вовчанщини. Удома вона потрапила під обстріл, дістала тяжке поранення. Її права рука — перебита, пальці не рухаються.
"Куди – додому? До кого, до чого? Я там однією рукою і сама — нічого вже не зможу", — каже жінка.
Вивозить людей з прифронтових територій організація "Схід SOS".
У центрі евакуйованих оглядають, купають, годують, допомагають з документами, а також організовують медичну допомогу та санітарний догляд.
Потім їх прилаштовують у заклади в тилових регіонах України або ж за кордоном.
Зараз у центрі є 150 місць. Ще 50 — зарезервовано, але для їхнього використання немає фінансування і співробітників, сказала Ольга Волкова.
За інформацією з міської ради Дніпра, прихисток діє за підтримки міста. Дніпро надало приміщення, допомагає в оплаті житлово-комунальних послуг та встановило генератор на випадок тривалих знеструмлень у шелтері.
Що відомо про громадську організацію "Океан добра"
ГО "Центр соціальної адаптації людей з інвалідністю "Океан добра" створена 2017 року людьми з інвалідністю, аби допомогти вирішити їхні нагальні потреби. Її очолює Ольга Волкова – жінка з інвалідністю другої групи. У березні 2022 року організація здійснила евакуацію понад 500 осіб з інвалідністю з прифронтової зони.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро