"Вони поруч і все контролюють". У Кривому Розі розпочав роботу велопатруль

"Вони поруч і все контролюють". У Кривому Розі розпочав роботу велопатруль

У парках та пішохідних зонах Кривого Рогу почали патрулювати поліцейські на велосипедах. За словами правоохоронців, вони охороняють громадський порядок у місцях, куди не заїхати на машині. Суспільному чоловіки розказали, як працюють, кого штрафують та скільки проїжджають за день.

Зміна поліцейського велопатруля Кривого Рогу починається з шикування. Після – правоохоронці отримують завдання та заступають на 12-годинне чергування. Працюють вони у двох районах міста. Поліцейський Денис Стадник розказав, що на двоколісному він вже третій сезон. Підрахував, щодня проїжджають в середньому 50 кілометрів.

"Під час чергування ми реагуємо на різні правопорушення. Це може бути розпиття алкоголю в громадських місцях, паління на зупинках громадського транспорту. Також бувають випадки затримання людей з наркотичними засобами", – каже патрульний.

Денис Стадник розказав, що найбільше порушень у вихідні дні. За статистикою патрульної поліції Кривого Рогу, торік склали майже вісімсот адміністративних протоколів.

"Наприклад, на такі виклики, як хуліганство або звернення громадян ми реагуємо швидше, ніж автопатруль. Якщо подія сталася у парку чи сквері нам простіше дістатися місця", – каже Денис Стадник.

Велополіцейські розповіли, що пильнують і за правилами паркування.

"Вони поруч і все контролюють". У Кривому Розі розпочав роботу велопатруль
Денис Стадник – патрулює Кривий Ріг на велосипеді. Фото: Суспільне Дніпро

За словами правоохоронця Максима Кесілья, у поліції він працює сім років. На велосипеді патрулює вперше. Чоловік розказав, що він чемпіон України з плавання у стилі батерфляй, тож професійна фізична підготовка допомагає долати дистанції.

"У нас були тренування, різні вправи, а після ми складали екзамени. Громадяни ставляться позитивно до нас", – розповідає чоловік.

"Вони поруч і все контролюють". У Кривому Розі розпочав роботу велопатруль
Максим Кесіль – патрулює Кривий Ріг на велосипеді. Фото: Суспільне Дніпро

Місцева жителька Тетяна сказала, що велопатруль їй до вподоби.

"Вони поруч, їздять і контролюють все. Це гарантує нам якусь безпеку", – каже жінка.

За словами Криворіжця Володимера, нині важливо контролювати куріння у громадських місцях та дотримання правил паркування.

"В країні війна і люди розслабились, все собі дозволяють і їздять, як хочуть", – каже місцевий.

Поліцейські розказали, що нині у місті патрулює 12 правоохоронців на велосипедах. Працюють з 10-ї до 20-ї години без вихідних. Чергування триватимуть до осені.

Авторка – Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок