У Дніпрі з озера, в яке стікають ймовірно хімічні відходи, взяли проби: чи в нормі показники

У Дніпрі з озера, в яке стікають ймовірно хімічні відходи, взяли проби: чи в нормі показники

Екологія, озеро, Дніпро
Колектор в озеро Куряче, Дніпро. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

У Дніпрі представники міськради разом з фахівцями ДСНС взяли проби стічної води з озера Курячого. За словами місцевих жителів, до водойми з колектора періодично стікає речовина, схожа на хімічні відходи.

Про це сказано на сайті Дніпровської міської ради.

За повідомленням, згідно з експрес-тестами, проведеними 30 квітня, показники не перевищують норми, окрім показника PH. Це свідчить про високу лужність стічних вод, що шкодить, зокрема, живим організмам у водоймі.

Також проби води взяли представники Дніпровської політехніки. Досліджуватимуть їх разом зі студентами.

"По-перше, це будуть кольорові тести. Потім ми хочемо дослідити кількість розчиненого кисню у водоймі, загальну жорсткість та інше. Результати будуть протягом дня", — сказав аспірант кафедри екології та захисту навколишнього середовища Павло Ломазов.

Що відомо про забруднення озера Курячого у Дніпрі

В озеро Куряче, що в Дніпрі, з колектора періодично стікає речовина, схожа на хімічні відходи. Під час скидів на воді місцеві помічають піну висотою у декілька метрів.

За словами місцевої жительки Любові, скидати невідому речовину почали у 2021 році, коли неподалік озера з’явилися автомийки. Через забруднення в озері почали гинути черепахи.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "Забруднення або псування земель через скиди невідомої речовини в озеро".

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок