У Дніпрі в озеро з колектора стікають ймовірно хімічні відходи

У Дніпрі в озеро з колектора стікають ймовірно хімічні відходи

В озеро Куряче, що в Дніпрі, з колектора періодично стікає речовина, схожа на хімічні відходи.

Тетяна Шерстюк, яка живе неподалік, розповіла Суспільному: під час скидів на воді помічають піну висотою у декілька метрів. Через це, каже, у них тепер забруднені й свердловини з питною.

"Такого їдкого, хімічного запаху немає. Але сам вид... Ми, коли перемо, то у нас піна в мисці наприклад. У нас мілкі свердловини, до 10 метрів, вода вже не годиться пити, має специфічний запах", — говорить вона.

В озеро Куряче стікають ймовірно хімічні відходи
Тетяна Шерстюк, мешкає неподалік озера. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

За словами місцевої жительки Любові, скидати невідому речовину почали у 2021 році, коли неподалік озера з’явилися автомийки. Через забруднення в озері почали гинути черепахи.

"Запахи є. Я от сьогодні зранку йшла з тієї сторони, а там ще мийки є. Я не знаю, там зливають чи не зливають, але запах сильний сьогодні зранку був", — сказала жінка.

Суспільне зв’язалося з співвласником однієї з автомийок. Чоловік розповів: відходи викачують самостійно.

"У нас є септики, договір на вивіз. Ми працюємо зі свердловини. Комунікацій у нас жодних немає, ми воду робимо самі", — сказав він.

Неподалік озера розташована ще одна автомийка, однак працівників на місці не виявилося. На телефонні дзвінки адміністрація також не відповіла.

У Дніпрі в озеро з колектора стікають ймовірно хімічні відходи
Озеро Куряче ймовірно забруднюють скидами з хімічними речовинами. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею "Забруднення або псування земель через скиди невідомої речовини в озеро".

"В рамках кримінального провадження правоохоронці працюють над тим, аби встановити всі обставини цієї події та покарати винних осіб", — розповіла речниця Дніпровського управління поліції Аліна Стадник.

За її словами, підозрюваним загрожує штраф або позбавлення права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок