"Всі діти хочуть любові". Як родина з Донецька виховує 11 дітей на Дніпропетровщині

"Всі діти хочуть любові". Як родина з Донецька виховує 11 дітей на Дніпропетровщині

Діти, родина, Дніпро
Родина Дерипаска. Фото: Суспільне Дніпро

Роман та Віта Дерипаски з Донецька. У 2014 році вони переїхали до Бердянська, а потім — на Дніпропетровщину. Наразі проживають у Магдалинівці, де виховують не лише своїх двох дітей, а й взяли під опіку ще дев'ятьох.

Втеча з Донецька та нове життя в Бердянську

У 2014 році Роман та Віта змушені були тікати з рідного Донецька. Разом з дітьми та мамою вони знайшли прихисток у Бердянську.

"Ми мали там дві квартири, власний бізнес. Але з початку вторгнення робота зупинилася і ми не бачили сенсу продовжували сидіти там і чекати невідомо чого. Ми з чоловіком вивезли дітей та маму, щоб вберегти їх від обстрілів, але самі залишалися до останнього. Виїжджали, заїжджали, моталися туди-сюди. Ще до 2016 року продовжували працювати", — розповіла Віта.

Роман, який мав досвід роботи перевізником, не полишав свою справу, їздячи до Донецька. Віта ж деякий час їздила з чоловіком, а потім почала займатися домашнім господарством та вихованням дітей.

"Завели бичків, корів. Також купували яйця та закладали інкубатори. Ми працювали, щоб забезпечити дітей", — розказала вона.

Родина Дерипаска знайомила світову спільноту з жахами війни на Донбасі. Вони співпрацювали з журналістами CNN та Sky News, возячи їх до Донецька.

Пошуки нового дому та бажання мати більше дітей

Бажаючи жити ближче до старшого сина, який переїхав до Дніпра, родина Дерипаска почала шукати будинок в радіусі 50 кілометрів від міста. Їхнім вибором стала Магдалинівка.

"Ми шукали будинок в радіусі п’ятдесяти кілометрів від Дніпра і знайшли його в Магдалинівці. Син поїхав подивитися, бо був відносно поруч і він нам сподобався. Придбали його у 2019 році та почали швиденько ремонт, бо була лише коробка. Місяць, поки робили перший поверх, мешкали у жінки яка нас пустила у свій дім. От так ми й живемо тут уже п’ятий рік", — сказала Віта.

Вже маючи дорослого сина, Роман та Віта мріяли про поповнення в сім'ї.

Спонтанне рішення та шлях до опікунства

Одного разу, під час роботи перевізником, Віта та її колега по школі возили дітей на екскурсії. Співпраця з дитячим будинком стала для них поворотним моментом, розповіла жінка.

"Ми хотіли ще дітей та, на жаль, в нас не виходило. І от вирішили взяти дитину. Хотіли дівчинку, але нам запропонували взяти братика та сестричку. І от пройшовши довгий шлях: навчання, кожного тижня протягом року відвідини дітей у дитячих будинках, бо вони були в різних, ми нарешті стали з 2010 року прийомною сім’єю", – розказала Віта.

"Всі діти хочуть любові". Як родина з Донецька виховує 11 дітей на Дніпропетровщині
З 2010 року родина Дерипаска стала прийомною сім’єю. Фото: Суспільне Дніпро

Перші прийомні діти: Лідія та Олександр

Першими прийомними дітьми в сім'ї Дерипаска стали Лідія та Олександр — брат і сестра з Краматорська, яких родина взяла під опіку перебуваючи ще в Донецьку. Їм тоді було два та чотири роки.

"Коли ми їх брали, вони взагалі не розмовляли, нам доводилося вчити дітей всьому з самого початку. Також у дітей присутні певні діагнози, які слідують за ними й зараз", – розказала жінка.

За словами Віти, коли брали дітей, звісно хвилювалися, але коли приїхали на наступну зустріч і маленький Олександр їх впізнав, то в них не залишилося сумнівів.

"Чоловік сказав, що всі діти хочуть любові. Коли приїхали вдруге, то, якщо чесно, я Олександра не впізнала. Вони всі маленькі, коротко підстрижені. Але, коли він нас побачив, відразу почав вилазити з манежу, і кричав "моя мама", він мене запам’ятав", — сказала Віта.

Поповнення сім'ї: Мілена, Софійка та п'ятеро дітей з Кривого Рогу

Згодом сім'я Дерипаска розширилася. До них приєдналися Мілена та Софійка, а через деякий час – ще п'ятеро дітей з Кривого Рогу.

"Війна… Дітей немає куди дівати, а тут п'ятеро, ну хто їх візьме. Якщо і усиновлять, то максимум двох. От ми їх і взяли, щоб вони були разом", – розповіла Віта.

"Всі діти хочуть любові". Як родина з Донецька виховує 11 дітей на Дніпропетровщині
Дерипаска Мілана та Баланюк Мілена. Фото: Суспільне Дніпро

Всі діти в сім'ї оточені любов'ю та турботою. Батьки активно займаються їхнім розвитком, водять на заняття з репетиторами та гуртки.

"Ми намагаємося жити як справжня сім'я, не розмежовуємо дітей. Вони нас всі називають мама і тато. Їздимо всі разом відпочивати. Святкуємо дні народження з друзями дітей. Винаймаємо аніматорів на свята. Намагаємося дати всю свою любов та турботу", – розказала Віта.

Авторка Юлія Киричок

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок