"У кузові рятують життя": Історія медика та водія 128 бригади ТрО Дніпра

"У кузові рятують життя": Історія медика та водія 128 бригади ТрО Дніпра

Олександр та Микита — команда з евакуації поранених. Обидва приєднались до 128 окремої бригади ТрО ЗСУ в перші місяці повномасштабного вторгнення армії РФ. Микита розповів, що в цивільному житті працював на "швидкій", а потім — дитячим реаніматологом. Нині він надає допомогу просто у кузові пікапа. Олександр же відповідає за справність машини та логістику, бо від нього, розповів, залежить життя усіх.

Суспільному чоловіки розказали про роботу водія та фельдшера на передовій.

За словами Микити, надавати допомогу у кузові автівки складно, але можливо. Працювати доводиться у різних позиціях.

"Якщо треба, то я поряд з пораненим лягаю, щоб вітер менше задував. Так оглядаю, турнікети перевіряю. Якщо треба, що знеболює, то я швидко рюкзак розкрив, дістав, одразу набрав і вколов в м’яз. Навіть не знімаючи штани. Якщо потрібно – дістав бандаж, замотав, або турнікет і додатково перемотав", – каже фельдшер.

Чоловік згадав випадок, коли евакуйовували двох 20-річних хлопців.

"В обох була відірвана права стопа. Вони молодці, бо наклали собі турнікети. Один зі мною спілкувався, а другий вже не міг, але тримав мене за руку і так я розумів, що все добре, можна його не турбувати пʼять хвилин. Я відчуваю що тиск є, він у свідомості, все нормально — значить їдемо далі", – говорить медик.

"У кузові рятують життя": Історія медика та водія 128 бригади ТрО Дніпра
Фельдшер медичного пункту Микита. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Микита розповів, що в багажнику у них лежать матраци.

"Ми їх загорнули в поліетилен, щоб вони не бруднились кров'ю, бо після кожного виїзду все в крові", – каже чоловік.

За його словами, з собою вони завжди мають ноші та рюкзак з медикаментами.

"Ми по рації вже знаємо приблизно, які поранення, що нас очікує. На мені висять: турнікети, затискачі, якщо якась артеріальна або венозна кровотеча буде, ножиці на ниточці, щоб не загубились. А в рюкзаку: голки для пневмотораксу, системи крапельниць, додаткові турнікети, що знеболює або протиблювотні", – розказує Микита.

До повномасштабного вторгнення чоловік працював у лікарні й до ЗСУ пішов без вагань.

"Я пішов, бо я казав жінці: "А як я буду потім сину в очі дивитись? Що татко вдома сидів?". Ні, татко взяв і пішов. Дружина працює лікарем анестезіологом-реаніматологом у швидкій допомозі. Приймає і моїх хлопців", – каже медик.

Як мають працювати фельдшер та водії

За словами Микити, фельдшер та водій працюють як злагоджена команда. Водій слідкує за справністю машини чи може допомогти з пораненими, розповів Олександр. Чоловік працює за кермом пікапа.

"Пікап, на якому ми вивозимо поранених – це дуже важливе для нас авто. Від нього залежать життя команди та поранених. Авто повинно бути на бойовому ходу. Водій кожного ранку перевіряє технічний стан автомобіля. Евакуація відбувається швидко: машина залетіла, винесли пораненого, відчинили, швиденько поклали, зачинили й в "тапок", – каже Олександр.

"У кузові рятують життя": Історія медика та водія 128 бригади ТрО Дніпра
Водій Олександр. Фото: Суспільне Дніпро/Юрій Тинний

Водій розповів, що в автівці є стаціонарна та переносні рації.

"Буває така ситуація, коли доводиться вибігати з машини. Така ситуація в нас була, коли ми поїхали з медиком і по рації доповіли, що летить дрон-камікадзе, тоді в нас ще РЕБа не було, командир нам сказав зупиняти авто і тікати. Треба, щоб рація була присутня, щоб ми могли потім вийти по цій рації на командування", – говорить військовий.

Він зазначив: евакуаційні місії часто обстрілюють військові армії РФ. У таких ситуаціях чимало залежить від водія.

"Водій не має впадати в ступор. Ще завжди повинен мати запасний шлях, хоча б один, у випадку, якщо по основній дорозі приліт і немає змоги проїхати", – розповів він

До війни. каже Олександр, возив товар по всій Україні. З початком повномасштабного вторгнення пішов у ЗСУ.

"Спочатку мене направили в мінометну батарею. Там був водієм перші два місяці. Потім перевівся в медичний пункт. Тут я на своєму місці", – сказав військовий.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок