На Дніпропетровщині від початку нерестової заборони вилучили понад тонну риби та раків

На Дніпропетровщині від початку нерестової заборони вилучили понад тонну риби та раків

риба, нерест, браконьєри
Браконьєрські сітки з рибою. Фото: Дніпропетровський рибоохоронний патруль/Facebook

Від початку нерестової заборони, у період з 1 по 15 квітня, на Дніпропетровщині інспектори зафіксували 174 порушення. Складено понад сотню протоколів та оформлено 51 акт виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомляється на Facebook-сторінці Дніпропетровського природоохоронного патруля.

"У порушників вилучено 1365 кг водних біоресурсів та 245 одиниць заборонених знарядь лову (сітки, раколовки, "драчі"). Накладено штрафів на суму 10 285 грн. Збитки, завдані рибним запасам, склали 3 812 794 грн", — розповів керівник рибоохоронного патруля Василь Волков.

За його словами, ймовірні браконьєри несуть відповідальність за частиною 4 статті 85Порушення правил використання об'єктів тваринного світу Кодексу України про адміністративні правопорушення, а також за статтею 249 Кримінального кодексу України (незаконне зайняття рибним промислом). Човни, заборонені знаряддя лову та незаконно добуті вилови вилучаються до рішення суду.

Що відомо про нерестову заборону

  • З 1 квітня на Дніпропетровщині почала діяти нерестова заборона на вилов риби. Її тривалість залежатиме від водойми. У Кам'янському водосховищі заборона триватиме з 8 квітня по 16 червня. У Дніпровському – з 5 квітня по 13 червня, у всіх інших водосховищах – з 1 квітня по 9 червня.
  • На всіх річках та їх кореневих водах (річищ з усіма діючими рукавами, затоками, затонами) в межах області заборона триватиме з 1 квітня по 20 травня, а у інших придаткових водоймах річок – з 1 квітня по 30 червня.
  • В управлінні Держрибагентства у Дніпропетровській області функціонує телефонна "гаряча" лінія: (096) 400-02-50. На неї можна повідомляти про порушення правил рибальства та порядку придбання чи збуту риби.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок