На Дніпропетровщині — пік активності кліщів. Яка ймовірність заразитися Лайм-бореліозом

На Дніпропетровщині — пік активності кліщів. Яка ймовірність заразитися Лайм-бореліозом

Кліщ хвороба Лайма, Дніпро
Кліщ (ілюстративне фото).

На Дніпропетровщині третина кліщів, яких дослідили на Лайм-бореліоз, дали позитивні проби. Про це Суспільному повідомила завідувачка відділення особливо небезпечних інфекцій обласного центру контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України Галина Шамичкова.

За її словами, з 8-го березня по 4-те квітня на дослідження доправили 56 кліщів, які напали на людей. При дослідженні комах на Лайм-бореліоз 35% проб були позитивними.

"Торік, за цей період, доставлено на дослідження 58 кліщів. Позитивних тоді було понад 40%. Це все по Дніпропетровщині, бо по місту ми не ведемо статистику. Зараз пік активностей кліщів, адже і температура підходить, і вологість, тому ще будуть звернення. Після отримання результатів, люди звертаються до закладів охорони здоров’я до лікаря-інфекціоніста. Він вже призначає спостереження, подальші обстеження та заходи профілактики", — сказала вона.

Що таке хвороба Лайма та як уберегтися від неї

Хвороба Лайма (кліщовий бореліоз, Лайм-бореліоз) — інфекційне трансмісивне захворювання. Інфекцію переносять кліщі.

Аби знизити ризик зараження, необхідно користуватися спеціальними засобами проти комах. Також збираючись до парку, на відкриту місцевість, бажано одягати закритий щільний одяг світлих відтінків та головний убір.

Після повернення додому – обов’язково потрібно струсити весь одяг та ретельно оглянути шкіру. Особливо – ділянки за вухами, шию, потилицю, живіт. Якщо помітили на тілі паразита – необхідно звернутися до найближчого медзакладу.

Що відомо про захворюваність на бореліоз на Дніпропетровщині

У 2022 році на Дніпропетровщині зареєстрували 192 випадки кліщового бореліозу.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок