За два роки зв'язав понад 70 сіток. 87-річний житель Кривого Рогу робить сітки на фронт

За два роки зв'язав понад 70 сіток. 87-річний житель Кривого Рогу робить сітки на фронт

87-річний житель Кривого Рогу Микола Кольчиба плете основи для маскувальних сіток. Попри те, що чоловік незрячий, він волонтерить з початку повномасштабного вторгнення РФ. Суспільному розповів, за місяць робить до 5-ти сіток, за 2 роки вже виготовив понад 70.

Чоловік розповідає, втратив зір, коли йому було 20 років – отримав хімічний опік під час військової служби. Тоді він долучився до товариства незрячих, де його навчили орієнтуватися на дотик, зокрема й плести. Коли розпочалася повномасштабна війна – став волонтерити. Так за два роки зробив вже понад 70 сіток.

"Як почалось вторгнення, нитки в мене були, думаю, чим я можу помогти. Це я за місяць 4, коли 5 штук зв'яжу і дзвоню в штаб, приїздять, забирають. Час вільний є, та й в'яжу, а буває вночі не сплю, тихенько, робота безшумна, діти сплять, а я на кухні сяду та в'яжу", – каже він.

За два роки зв'язав понад 70 сіток. 87-річний незрячий чоловік робить сітки на фронт
Сітки. Фото: Суспільне Дніпро

Готові основи чоловік передає місцевій громадській організації. Далі волонтери обв’язують їх тканиною, відповідно до сезону, та передають військовим.

"Її просто так взяти десь неможливо: це або у рибаків,  або закуповувати її треба безпосередньо, або ж як Микола Миколайович її робе. Передавали військовим частинам на фронт,  спочатку це була Херсонщина – звільнення наших територій, далі і Донеччина і Луганщина, це і Харківський напрямок, Лимано-Куп'янський", – розповіла голова ГО "Набат Кривбас" Вікторія Третяк.

Микола Кольчиба планує й надалі робити основи для сіток, поки не закінчиться війна.

Авторка – Наталія Качуровська

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок