На Дніпропетровщині завершують будівництво магістрального водогону: які роботи виконані

На Дніпропетровщині завершують будівництво магістрального водогону: які роботи виконані

На Дніпропетровщині завершують будівництво магістрального водогону: які роботи виконані
Будівництво водогону на Дніпропетровщині. Фото: Mustafa Nayyem/Facebook

На Дніпропетровщині завершують будівництво магістрального водогону. Він забезпечить водою щонайменше мільйон людей області.

Про це повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Мустафа Найєм.

За його словами, на деяких ділянках роботи тривали цілодобово. Нині на будівництві монтують камери для обслуговування, огляду, регулювання мережі трубопроводу. Також встановлюють запірну арматуру та необхідне обладнання. Камера захищатиме водогін від температурних сезонних коливань. Загалом таких камер 96. Роботи на них виконано на 80%. Вже заклали фундаменти, звели стіни та нанесли гідроізоляцію.

"Ми розпочали будівництво через декілька днів після підриву росіянами Каховської ГЕС. Перед нами стояла складна задача – повернути людям доступ до питної води. В Україні давно (а може й ніколи) не реалізовувався проєкт такого масштабу та соціального значення, ще й в настільки стислі терміни", – зазначив він.

Роботи виконують на трьох ділянках водогону:

Інгулець – Південне водосховище (Кривий Ріг):

Будівельники виконують роботи на насосних станціях, монтаж труби виконано на понад 90%. Працює 158 одиниць техніки, більше 340 працівників.

Марганець – Нікополь – Покров:

Будівельники виконують роботи на насосних станціях, монтаж труби виконано на 98%, паралельно проводять роботи з засипки труби. Задіяно 220 працівників, 38 одиниць техніки.

Запоріжжя – Томаківка – Марганець:

Будівельники виконують роботи на насосних станціях, монтаж труби виконано на 99%, проводять роботи з засипки труби. Задіяно понад 570 робітників і 260 одиниці техніки.

На кожній із ділянок працюють інженери-консультанти та представники незалежного технагляду, зазначив Найєм.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок