Жили під обстрілами: історії собак, яких евакуювали до Дніпра з зон бойових дій

Жили під обстрілами: історії собак, яких евакуювали до Дніпра з зон бойових дій

У Дніпрі, у притулку “Улюблена дворняга“, живе понад 700 тварин. Це собаки з Донеччини, Луганщини, Харківщини, Херсонщини та Дніпропетровщини. Половину з них до прихистку привезли вже під час повномасштабної війни, розповіла Суспільному засновниця Тетяна Заєва.

Тетяна каже, що навесні з Марганця до притулку евакуювали родину алабаїв – собаку та її шістьох цуценят. У ветеринара з’ясували, що тварини хворі. Каже, вижив лише один пес – Сувенір.

Жили під обстрілами: історії собак, яких евакуювали з зон бойових дій
Пес – Сувенір. Фото: Суспільне Дніпро

Ще одного алабая на прізвисько Титан також привезли із зони бойових дій. Тетяна каже, той місяць жив з військовими. У Дніпрі собаку обстежили та діагностували онкологію. Попри щоденне лікування Титан не вижив.

“Він вже виснажений прийшов до хлопців на позиції. І вони його стали відгодовувати, він дуже був слабкий. Ми тримали його до останнього, він помер в мене на руках. Дуже тяжко, особливо якщо це дуже розумна велика тварина“, – каже Тетяна Заєва.

Онкологічні захворювання у тварин можуть виникати через стрес, розповідає Тетяна. Ще двох собак із зон бойових дій до Дніпра привіз військовий. За словами Тетяни, чоловік регулярно вивозить тварин з-під обстрілів на власній автівці. Перші дні у звіринці пси були дуже налякані. Нині вже адаптувалися.

Жили під обстрілами: історії собак, яких евакуювали з зон бойових дій
Собаки, яких із зони бойових дій привіз військовий. Фото: Суспільне Дніпро

Ще один пес – Грей — раніше вже мешкав у цьому притулку, розповідає Тетяна. Каже, тоді до прихистку приїхав військовий та забрав його на позиції, далекі від лінії фронту. Втім, за два місяці собаку довелося повернути.

“Він бешкетник. Те, що він порвав багато речей того хлопця, — це одне. Але останньою краплею стало те, що він важливі документи розірвав. І командир сказав, що не можна вже його утримувати“, – розповідає засновниця притулку.

Тетяна каже, аби собаці було тепліше, військовий залишив йому свою кофту.

Жили під обстрілами: історії собак, яких евакуювали з зон бойових дій
Собака військових – Грей. Фото: Суспільне Дніпро

Чоловік обіцяв забрати Грея додому, як тільки повернеться з фронту, розповідає Тетяна. Розповідає, останнім часом собак та котів полишають частіше, тож вона не встигає будувати для них нові вольєри. Тетяна говорить, що наразі притулок переповнений, тож тваринам шукають нові домівки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок