Канюк Гільза та сич Джоні. У ветлікарні Дніпра рятують хижих птахів

Канюк Гільза та сич Джоні. У ветлікарні Дніпра рятують хижих птахів

У ветлікарні Дніпра лікують хижих птахів. Канюка на прізвисько Гільза вихідними врятували поліцейські. В Україні та зокрема в Дніпропетровській області – це найчисленніший хижий птах. Орнітологиня розповіла Суспільному, декілька разів на місяць звертаються по допомогу люди з Дніпропетровщини та сусідніх областей, аби евакуювати травмованих. Зараз лікування проходять троє птахів. Один з них — з-під Авдіївки.

Виснаженого та зі струсом мозку. Серед високої трави цього хижого птаха вихідними знайшли у Криничанському районі Дніпропетровщини. Орнітологиня Вероніка Конькова каже, місцевий житель побачив його на узбіччі дороги та викликав патрульних.

"Поліцейські відреагували, приїхали, забрали, знайшли куди звернутися. Десь за півтори години вона була у мене, вже отримувала першу допомогу", – каже жінка.

Канюк Гільза та сич Джоні. У ветлікарні Дніпра рятують хижих птахів
Канюк у ветлікарні Дніпра. Фото: Суспільне Дніпро

Врятованою виявилась самка канюка звичайного. В Україні та зокрема в Дніпропетровській області це найчисельніший хижий птах. Патрульні, які їй допомогли, дали прізвисько Гільза. Вероніка пояснює, причиною травми могла стати інфекція.

"З наявного можна побачити 2 обламаних кігтя. Це могло спричинити не дуже вдале полювання. В неї ще є запальний процес в кишково-шлунковому тракті, спричинений патогенними мікроорганізмами, і через погане самопочуття вони не сприймають адекватно обставини і їх збивають автівки", – розповідає орнітологиня.

За декілька днів лікування її стан покращився, розповідає Вероніка. Зараз Гільза проходить реабілітацію у ветклініці.

"Активно рухатись вона може, махати крилами вона може. І якщо ми зараз її відпустимо — вона чкурне. Зараз вона вже і стоїть, і сама почала їсти, запускаються всі необхідні процеси в організмі. Прогноз помірно оптимістичний. Теоретично її потім можна буде випустити", – зазначає вона.

Канюк Гільза та сич Джоні. У ветлікарні Дніпра рятують хижих птахів
Орнітологиня Вероніка Конькова та канюк Гільза. Фото: Суспільне Дніпро

Орнітологиня каже, рятує птахів разом з поліцейськими з 2018 року. Декілька разів на місяць звертаються по допомогу люди з Дніпропетровщини та сусідніх областей, аби евакуювати травмованих. Зараз лікування проходять троє птахів.

"Це домовий сич. Він приїхав з-під Авдіївки, його знайшли наші військові", – зазначила жінка.

Сич, якого військові назвали Джоні, три дні жив у військових. До Вероніки з численними травмами його евакуювали волонтери.

"У нього також черепно-мозкова травма, також перелам коракоїда і ще перелам правої гомілки. Тобто він отримав дуже сильний удар зправа і зараз в довольно важкому стані", – каже Вероніка Конькова.

Канюк Гільза та сич Джоні. У ветлікарні Дніпра рятують хижих птахів
Сич Джоні у ветлікарні Дніпра. Фото: Суспільне Дніпро

В п’ятницю на Джоні чекає операція та два місяці реабілітації. Птаху вставлять металеві спиці для зростання кісток. Та шанси, що сич знову зможе літати – мінімальні, каже Вероніка.

"Він точно не відновить здатність до польоту і пальці на нозі не дуже гарно працюють. Тут скоріш за все нога збережеться, але більше як підпірка", – розповіла вона.

Волонтерка каже, 50 відсотків птахів, які потрапляють до людей, помирають. Інші — залишаються жити у притулках. Після реабілітації канюка, ймовірно, випустять на волю. А для сича шукатимуть прихисток.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок