"Найважче – це відчувати постійну небезпеку". Як працюють рятувальники у Нікополі під постійними обстрілами армії РФ

"Найважче – це відчувати постійну небезпеку". Як працюють рятувальники у Нікополі під постійними обстрілами армії РФ

Доповнено

Євгеній Пишний шість років працює у ДСНС Нікопольського району Дніпропетровщини. Розповів: з липня 2022 року, коли російські війська почали обстрілювати місто, робота рятувальників змінилася. Додались розбір завалів та гасіння пожеж після атак РФ, знешкодження вибухонебезпечних боєприпасів. Також після руйнування Каховської ГЕС вони розвозили воду по пунктах роздачі у районі.

У яких умовах зараз працюють надзвичайники та що їх мотивує – у матеріалі Суспільного.

Євгеній закінчив національний університету цивільного захисту України у 2017 році і потрапив до Нікопольського району працювати. Каже: пишається своєю професією, тим паче у війну, адже допомагає людям і робить свій внесок у перемогу.

"Стріляти по району почали влітку 2022-го року. Починали з РСЗВ "Град", пакетами по 20 пострілів. Потім по Нікополю і району почала працювати ствольна артилерія. Якщо чуєш постріл з того берега ствольної артилерії, то маєш 5-6 секунд десь сховатися. Снаряд – його не збити. З початку цього року російські війська вже почали активно застосовувати БПЛА. Це як скиди, так і дрони-камікадзе", — розповів рятувальник.

За словами Євгенія Пишного, підрозділи ДСНС першими приїжджають на місце події, розвідують обстановку, дізнаються, чи є травмовані, надають першу домедичну допомогу, викликають "швидку".

Як працюють рятувальники у Нікополі під постійними обстрілами армії РФ
Рятувальник допомагає травмованій внаслідок обстрілів Нікопольщини жінці. Фото: особистий архів Євгенія Пишного

"Найважче – це відчувати постійну небезпеку. Телефонують до чергової частини і кажуть: "У мене був "приліт", там щось на городі лежить. Багато випадків є таких, що снаряди не розірвалися. Цим теж займається і ДСНС, і поліція. Виїжджають на місце, ідентифікують", — говорить чоловік.

Рятувальник зазначає: мотивує незламність людей, які попри все продовжують вірити в перемогу.

"Коли потрапляє снаряд у будівлю, у будинок, зносить стіни, дах... А люди виходять, вони, звісно, у шоковому стані, але такі: "Не страшно, головне – всі живі, здорові, а хату відбудуємо, машину купимо", — каже він.

Окрім виїздів на ліквідацію наслідків атак російських військових, рятувальники допомагали після руйнування Каховської ГЕС з підвезенням води на весь Нікопольський район. Євген каже: допомагали підрозділи з Кам’янського та Синельникового.

А ще, говорить рятувальник, ДСНС відкрила у районі 12 класів безпеки – навчально-методичні кабінети, де проводять навчання для дітей з основ правил пожежної та мінної безпеки.

Як рятувальники Нікопольщини проводять заняття для дітей
Клас безпеки для дітей на Нікопольщині. Фото: особистий архів Євгенія Пишного

"Розповідаємо правила поводження з вибухонебезпечними предметами, алгоритм під час пожежі. Зараз багато російських снарядів, тому діти повинні знати, що не можна їх чіпати, треба одразу повідомляти відповідні служби при виявленні таких предметів", — розповів Євгеній Пишний.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок