"Полон вбиває — не мовчи". У Дніпрі рідні полонених "азовців" вийшли нагадати про них

"Полон вбиває — не мовчи". У Дніпрі рідні полонених "азовців" вийшли нагадати про них

акція на підтримку військовополонених
. Суспільне Дніпро

У центрі Дніпра пройшла акція на підтримку оборонців "Азовсталі", які понад 17 місяців перебувають у російському полоні.

Як розповіла Суспільному організаторка акції Наталя Коломенська, рідні військовополонених мали за мету нагадати про них.

У Дніпрі рідні військовополонених провели акцію
Учасники акції вийшли нагадати про тих, хто перебуває у російському полоні вже понад 17 місяців. Суспільне Дніпро

"Я — мати військовополоненого, який вже понад 17 місяців перебуває у полоні. Він служив у полку "Азов", виходив з "Азовсталі". Де він перебуває — я не знаю, як і не знають усі родичі військовополонених "азовців". Вже давно не було обмінів, тому ми вирішили провести акцію з гаслом "Стань голосом полонених", аби нагадати, що війна триває, а наших рідних катують", — сказала жінка.

У Дніпрі пройшла акція на підтримку полонених "азовців"
Рідні військовополонених вийшли нагадати про них суспільству. Суспільне Дніпро

Учасники акції зібралися на центральній площі, аби привернути більше уваги. Свої плакати вони розвернули до будинків, аби їх побачили й прочитали більше людей.

На центральній площі Дніпра нагадали про військовополонених "Азовсталі"
Учасники акції розвернули свої плакати з закликами згадати військовополонених до будинків. Суспільне Дніпро

Ще одна мати військовополоненого Наталя — з тимасово окупованої частини Донеччини, зараз живе в Києві. Каже, син з 2015 року служить в "Азові". Знає, що його вивезли з Оленівки в Росію, проте де він наразі — невідомо.

“РФ нехтує Женевськими конвенціями, тому не надає інформацію родичам, де перебувають військовополонені, ні в якому стані вони. Не надає можливості спілкування, хоча б телефоном", — говорить вона.

У Дніпрі рідні полонених "азовців" вийшли нагадати про них
Плакат у підтримку "азовців" матері військовополоненого. Суспільне Дніпро

Син Ніни служив в Маріуполі з 2018-го року. Під час повномасштабного вторгнення в боях за місто чоловік отримав поранення. Зараз жінка не знає про його стан.

"В Росії він. І наскільки ми знаємо, в найстрашнішому СІЗО. Вони зазнають страшних катувань. Хлопці, які повертаються, знесилені. Ми звертаємося до всіх, до всього суспільства посприяти поверненню наших Героїв", — каже мати військовополоненого.

Востаннє бійців з маріупольського гарнізону, розповідає Наталя Коломенська, обмінювали в травні.

За її словами, подібні акції проводять і в інших містах України. Їх надалі влаштовуватимуть і в Дніпрі, говорить Наталя, поки рідні не повернуться з російського полону.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок