На Криворіжжі збудували три з чотирьох запланованих водоводів: чи вирішило це проблему з водою

На Криворіжжі збудували три з чотирьох запланованих водоводів: чи вирішило це проблему з водою

На Криворіжжі збудували три з чотирьох запланованих водоводів: чи вирішило це проблему з водою
. Фото: телеграм-канал Євгена Ситниченка

У Криворізькому районі Дніпропетровщини збудували три з чотирьох водоводів, які забезпечать жителів водою після руйнування Каховської ГЕС. Про це повідомив керівник Криворізької районної військової адміністрації Євген Ситниченко.

За його словами, збудовано три альтернативні водогони: ДПП "Кривбаспромводопостачання", ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг" та проєкт Кресівський.

Четвертий, найбільший, великий магістральний водогін запущений тільки частково, роботи активно продовжуються, але вже зараз він дав можливість відновити тиск у водогонах міста Кривий Ріг та громад Криворіжжя до того рівня, щоб подача води відбувалася не за графіками, а цілодобово, каже Ситниченко.

Перші два проєкти реалізовані коштом підприємств, Кресівський фінансовано з бюджету області та міста, а магістральний водогін будується за рахунок державного бюджету.

Обсяг води, який сьогодні дає Каховський водопровідний комплекс, забезпечує водою Грушівську, Апостолівську громади та село Мар’янське Зеленодольської громади. Цей комплекс відновив роботу зусиллями фахівців "Кривбаспромводопостачання".

Як розповів Ситниченко, Кресівський водогін дав можливість містянам Кривого Рогу дочекатися запуску першої гілки магістрального водогону та заповнення мереж опалення без критичних незручностей. Потужність проєкту склала три нитки по 86 тисячі метрів кубічних кожна.

Запуск першої гілки великого магістрального водогону дозволив підготувати мережі до опалювального періоду та повернути воду в домівки Криворіжжя. Потужність його зараз складає близько 106 метрів кубічних води. Після завершення будівництва технічною водою додатково буде забезпечена Зеленодольська громада і загальний обсяг водопостачання становитиме 400 тисяч кубічних метрів технічної води. Це акий смий обсяг, який був до руйнування Каховської ГЕС.

Що відомо про ситуацію з водопостачанням Криворіжжя

  • На початку червня, одразу після руйнування армією РФ Каховської ГЕС на Криворіжжі більшість громад опинилися в зоні негативного впливу. 70% мешканців Криворізького району залишилися без централізованого водопостачання. Це частина міста Кривий Ріг, село Мар’янське Зеленодольської громади, Грушівська, Вакулівська громади та частина Апостолівської і Софіївської громад, Новопільська, Нивотрудівська, Широківська Глеюватська громади.
  • Частина населених пунктів отримувала воду за графіком, інші повністю залишилися без води.
  • Громади забезпечили бутильованою питною водою та ємностями для зберігання води.
  • Паралельно було розпочали реалізацію кількох проєктів для відновлення централізованого водопостачання.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок