До Дніпра приїхав митець з Люксембургу Паскаль Востеландт. Він проводить безкоштовні майстер-класи для дітей, на яких вони разом створюють глиняні фрески. Роботи стануть частиною виставки, яку митець проведе невдовзі в Люксембурзі.
У середньому, каже представниця бібліотеки Катерина Іванюшкіна, на один урок приходить до 30 відвідувачів. Прийшла на заняття Ярослава Петрищева. Дівчинка переселенка з Нікополя. На майстер-класі зробила символічну глиняну фреску.
"Я малюю метелика, у якого немає шматочка крила. Це символізує війну в Україні", — розповідає вона.
Поліні Світлак 13 років. Дівчинка того року приїхала до Дніпра з Бахмута. Розповідає: на фресці зобразила персонажів своєї улюбленої книги.
Художник-кераміст Паскаль Востеландт розповідає: подорожує Україною з 2022-го року. Подібні заходи, каже митець, проводив у різних містах країни. Якщо розкласти всі вироби, які виготовили на його майстер-класах, говорить він, вийде панно завдовжки понад 15 метрів.
Під кінець проєкту розраховує отримати до 30 метрів фресок.
"Мої учні були дуже засмучені через той факт, що школи в Україні бомбардують, і саме через це я вирішив сюди приїхати. Я розумію, що жодна дитина в світі не хоче війни", — зазначив митець.
Представниця міських публічних бібліотек Катерина Іванюшкіна каже, що митець хоче показати війну очима дітей.
"Він обожнює дітей, він справжній фанатик своєї справи... Одна дівчина намалювала корабель, на якому сидить кішка, яку вони забрали після підриву Каховського водосховища. Діти малюють те, що у них болить, і ми хочемо більше цьому уваги приділити", — каже фахівчиня.
Процес створення дощечок нескладний, розповідає Катерина Іванюшкіна, малюнки треба перенести на глиняну дошку, а потім — розмалювати.
Паскаль Востеландт планує в жовтні 2023-го року провести виставку фресок у Люксембурзі. Далі, розповідає митець, роботи можна буде побачити в країнах Європи та Африки. Потім вони повернуться до України.
Авторка — Алла Бережна
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро