В Криворізькому ботанічному саду НАН України квітує гібіскус сирійський. Наразі — це пік його цвітіння. У колекції представлені чотири сорти та більше ніж сто екземплярів: фіолетові, рожеві та білі.
Квітує ця рослина зазвичай до перших заморозків. Однак цьогоріч через вимушену економію води у Кривому Розі після руйнування Каховської ГЕС гібіскус в'яне скоріше, розповіла Суспільному наукова співробітниця ботанічного саду Юлія Юхименко.
"Це блю-сатин, лавендер-шифон, блю де брабант, і маріна. Це деревний листопадний чагарник, він має дуже великий ареал, дуже розповсюджений на Кавказі й в Криму. Гібіскус сирійський вважається царицею осені. Тому що, коли вже згасають барви яскраві, починається осінь, зелень жовтіє — розквітає саме ця рослина", – розказує Юлія Юхименко.
У висоту ця рослина може виростати до трьох метрів. А квітує з середини липня і до перших заморозків. Однак цього року, вперше, коли гібіскус тут почав в'янути так рано, каже Юлія Юхименко.
"Зараз це кульмінація його квітування, найбільший розквіт, але цього року ми спостерігаємо дуже в'ялі квітки, тому що ми не поливаємо, через ситуацію з Каховською ГЕС, нам заборонено поливати. Тому ми спостерігаємо, що квітки невеликого розміру і швидко відцвітають", – розповідає наукова співробітниця ботсаду.
Ольга захоплюється рослинами. Каже: полюбляє спостерігати за ними та вивчати їх. Жінка проживає неподалік ботсаду, тож сюди приходить відпочивати
"Вихідні дні часто проводимо тут, в ботанічному саду – і з друзями, і з родичами, і з сином. Часто просить, сходімо, подивімось, подихаємо повітрям, нам подобається тут бувати, спостерігати за природою, білки, зайці. Гібіскус – така краса, якою можна помилуватись", – каже відвідувачка ботанічного саду.
Також ще квітують понад двісті сортів троянд, а це більше тисячі кущів.
Завітати до ботанічного саду можна з 8:00 до 18:00. Для військових та дітей до шести років – вхід вільний.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро