У Дніпрі волонтери спільно з благодійним фондом "ОВЕС" збирають пластикові кришки для переробки. За це отримують кошти та купують техніку для військових.
Збір почали у липні 2023 року. За цей період зібрали понад дві тонни пластикових кришок, розповів Суспільному волонтер Євген Подгорний.
Втретє до збору долучилася дніпрянка Надія Секачова. Жінка каже, інколи виходило принести до шести кілограмів.
"Побачила об’яву, що потрібні кришечки для виготовлення протезів, дронів. Ми підключили одразу дім свій. Поставила банку, написала повідомлення, що треба кришки. Вони почали навіть з роботи нести. Сьогодні ось принесла невеличку кучку, але це за тиждень", – говорить жінка.
Волонтер Євген Подгорний каже, пластикові кришки відправляють на перероблювання лише великими партіями. Таким чином зменшують витрати на пальне. Переробник після отримання кришок перераховує кошти, на які волонтери купують дрони.
"Це розвідувальні дрони, які можуть переміщувати різні об’єкти, доставляти продукти і тому подібне. Ці дрони, вони потрібні. Не кожен може задонатити, не у кожного є гроші. Кришки – це те, що ми зазвичай викидаємо, а так їх можна перетворити на добру справу", — розповів волонтер.
Наталя Бельмас розповідає: найбільша партія, яку вдалося зібрати — 250 кілограмів. Про збори люди дізнаються через соцмережі.
"Мені подзвонив Євгеній Подгорний, ми знайомі дуже давно. Він подзвонив і каже: "Наталь, є така справа, збирати кришечки. Згодна?". Кажу: "Згодна. Скільки треба?" "Скільки зможемо". І ми от так от і пішли збирати кришечки спочатку між своїми, а потім мені почали писати "куди принести?", і ось так у нас розширилося коло збору кришок", – каже Наталя.
Тетяна Руденко — представниця благодійного фонду "ОВЕС" каже, дніпровські волонтери долучились до збору з власної ініціативи. Тепер більшість кришок відправляють на зберігання та перероблення до Дніпра.
Зараз в Дніпрі хлопці дали нам ціну, яка була вища за ту, що ми чули в Києві. У нас було дві доставки. Ми отримали 35 тисяч гривень, бо там у нас було кілька мішків іншого пластику, і тому там трішки вища ціна", — сказала Тетяна.
Долучитись до збору може кожен охочий, зв’язавшись з волонтерами через соцмережі. Наразі вони планують організовувати пункти прийому пластикових кришок у гіпермаркетах міста, аби привернути увагу більшої кількості дніпрян.
Авторка – Алла Бережна.
Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро