У Дніпрі планують створити парк мемів із демонтованих пам’ятників

У Дніпрі планують створити парк мемів із демонтованих пам’ятників

У Дніпрі планують створити парк мемів із демонтованих пам’ятників
. Суспільне Дніпро

На території Дніпровського художнього музею створять парк мемів із демонтованих у місті пам’ятників. Про це мовиться у пресрелізі міської ради, який отримало Суспільне.

За повідомленням, проєкт з ідею створення такого парку переміг у конкурсному відборі Українського культурного фонду, і тепер отримає грант на часткове фінансування для його реалізації. За умовами конкурсу 70 % гранту фінансує міський бюджет, решту 30 % — Український культурний фонд.

Над реалізацією парку працюватимуть архітектори, дизайнери та проєктанти. Загалом у парку планують встановити до шести памятників. Зокрема, це демонтовані раніше пам'ятники Пушкіну, Горькому, Чкалову, Петровському та Ломоносову. За задумкою, їх з’єднають за допомогою QR-кодів, після чого містяни самі зможуть створювати меми із ними

Що відомо про демонтаж пам'ятників у Дніпрі

  • У Дніпрі 4 січня демонтували пам'ятник генерал-лейтенанту Юхиму Пушкіну, більш відомий як танк.
  • Міськрада вирішила, що пам'ятники Пушкіну, Ломоносову, Горькому та іншим діячам, що пов'язані з РФ та СРСР, перенесуть на територію комунального підприємства "Зооконтроль".
  • Основний етап декомунізації в місті відбувся у 2016 році. Тоді з обліку було знято і демонтовано 88 об’єктів: пам’ятні знаки, меморіальні дошки тощо.
  • Міська рада Дніпра направила список із 85 об’єктів, пов’язаних із радянським минулим, до управління культури, туризму, національностей і релігій ДніпроОВА. Їх можуть позбавити статусу пам’ятки.

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок