Всесвітній день поріднених міст. Які побратими у Дніпра та як вони допомагають

Всесвітній день поріднених міст. Які побратими у Дніпра та як вони допомагають

Важливо
Всесвітній день поріднених міст. Які побратими у Дніпра та як вони допомагають
. Суспільне Дніпро

Кожної останньої неділі квітня у світі відзначають День поріднених міст. Цьогоріч це свято припало на 30 квітня. Про те, які міста-побратими є у Дніпра, та як вони допомагають під час повномасштабної війни – Суспільному розповів директор фінансового департаменту міської ради Володимир Міллер.

Всесвітній день поріднених міст. Які побратими у Дніпра та як вони допомагають
Володимир Міллер. Фото: Суспільне Дніпро

Навіщо містам побратими

Важливість і сенс співробітництва з містами-побратимами дуже змінився під час повномасштабної війни, розповідає Володимир Міллер. Якщо колись міста-побратими це було співробітництво у більш протокольній сфері, то сьогодні сенс цього поняття змістився у практичну площину.

"Важливість співробітництва з містами-побратимами – це в першу чергу перспектива надання необхідної гуманітарної допомоги, яка б відповідала вимогам часу. Наприклад, коли не було світла, нам надавали генератори, як не було якихось медичних засобів, нам надавали медичне обладнання, ліки та спорядження для лікарів. Нам надавали все, що було необхідно для підтримки обороноздатності, для допомоги фронту, для допомоги співробітникам критичної інфраструктури: комунальникам, медичному персоналу, освітянам, волонтерам й військовим", – говорить посадовець.

Наразі, каже Володимир Міллер, Дніпро намагається розвивати стратегічно економічне партнерство та спільну реалізацію проєктів. Серед іншого – й створення спільних виробництв з залученням іноземного фінансування.

Скільки міст-побратимів у Дніпра

Всього у Дніпра 20 міст-побратимів. Першим містом-побратимом Дніпра стало ізраїльське місто Герцлія у 1992 році. Втім, з цим містом, за словами Володимира Міллера, активної співпраці наразі немає.

"Міст-побратимів було більше, але у 2016 році ми розірвали договори з декількома російськими містами. У 2018 році у нас білоруське місто Гомель з'явилось у побратимах, оскільки ми багато співпрацювали з білоруськими виробниками господарчої техніки. Після початку повномасштабної війни ми договір з Гомелем розірвали", – каже він.

Від початку повномасштабної війни, у Дніпра з'явилися три нових побратими – Кельн у Німеччині, Осака в Японії та Амарилло у США. Найактивніша співпраця з Кельном, каже Володимир Міллер.

"Всі ці першочергові та другочергові кроки допомоги ми вибудовували саме на базі співробітництва з Кельном. Вони нам надали, напевно, найбільшу кількість в короткостроковому періоді допомоги: від машин швидкої допомоги до безлічі генераторів, великих автобусів й медичного обладнання", – сказав він.

Також допомогу й надавало Осака. Місто передало Дніпру шість одиниць транспортної техніки: три вантажівки, дві "швидких" та рятувальну машину.

Від Амарилло, розповідає Володимир Міллер, не очікують потужної фінансової підтримки, адже це досить невелике місто.

"Втім в гуманітарному плані це великий крок. На скільки я знаю, у самому місті навіть відкрили пекарню, яку назвали спорідненою з Україною назвою. Прибуток від пекарні відправляють на допомогу українським військовим", – сказав посадовець.

З якою країною у Дніпра найбільше зв'язків

Найбільше міст побратимів у Дніпра з Польщею, Китаєм та Грузією – по два. Втім, найбільш активно допомагають польські міста Люблін та Щецин, каже Володимир Міллер. Також, допомагало Дніпру й місто-побратим Кутаїсі з Грузії.

"Ми дуже активно товаришували, навіть приїжджали один до одного на день міста, дуже теплі були відносини. Нам зробили фінансовий внесок на благодійні рахунки департаменту соцполітики, з них ми допомагали людям, у яких пошкоджено домашнє господарство через обстріли. І от цей рахунок поповнила громада Кутаїсі, але це не міська влада, а благодійна організація, яка зробила нам такий внесок для допомоги", – розповів посадовець.

Читайте також

"Надсилають гуманітарні вантажі, техніку, медикаменти". Люблін стане містом-партнером Кривого Рогу

Київ та Копенгаген стануть містами-побратимами

Маямі та Ірпінь стануть містами-побратимами

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок