Самогубство в лікарні на Дніпропетровщині: дружина військового звинувачує медиків у недбалості

Самогубство в лікарні на Дніпропетровщині: дружина військового звинувачує медиків у недбалості

Важливо
Самогубство в лікарні на Дніпропетровщині: дружина військового звинувачує медиків у недбалості
. Фото дружини загиблого

Дружина 42-річного бійця Романа Резника, який скоїв самогубство на Дніпропетровщині, звинувачує військову частину та лікарів у службовій недбалості. Її чоловік мав психічний розлад, двічі намагався вбити себе. Однак після того, як він підпалив себе, його відправили в опікове відділення однієї з лікарень Дніпропетровщини, де він наклав на себе руки.

"Після Сєвєродонецька у нього був нервовий зрив"

Жінка заявляє: бійця мали лікувати у психіатричній лікарні, де він повинен був перебувати під постійним наглядом.

Роман був на війні з березня 2022 року. Побував у Рубіжному, на Лиманському напрямку та у Сєвєродонецьку.

"Після Сєвєродонецька у нього був нервовий зрив. У нього, як написали лікарі, астено-невротичний синдром із суїцидальними нахилами – він у частині порізав собі руку. Я так розумію, що він не міг пережити побачене просто", – говорить дружина.

Самогубство в лікарні на Дніпропетровщині: дружина військового звинувачує медиків у недбалості
Роман Резник. Фото з архіву дружини загиблого

Після цього він 20 днів лікувався у психіатричному закладі. Далі, каже Олена, його відправили назад, на передову. За кілька місяців він повернувся до військової частини.

"Він каже: "Мене повезуть до психіатра на прийом». Як йому сказали, там мав бути якийсь психіатр приїхати в Краматорськ. Волонтер. Чекали, що там назбирається 4-5 людей, щоб він не сам був. Вони дочекалися до того, що він собі знову порізав руку в частині", – каже жінка.

Далі Романа відправили у психіатричну лікарню Дніпропетровщини, де він пробув два місяці. Після лікування повернувся у військову частину та проходив військово-лікарську комісію (ВЛК). Згідно із висновком психіатра, він визнаний обмежено придатним до служби. Однак Висновок ВЛК, каже Олена, він так і не отримав.

На початку березня цього року він знову спробував вчинити самогубство – облив себе дизельним пальним та підпалив. Його відправили в опікове відділення однієї з лікарень Дніпропетровщини, де він поранив себе та загинув.

"У людини був психоз, чого його поклали у звичайну лікарню?" – говорить Олена.

Коментар адвоката

Адвокат В’ячеслав Шестіріков каже: згідно із законодавством, є низка підстав для невідкладного психологічного огляду. Якщо пацієнт своїми діями загрожує собі – одна з них.

Самогубство в лікарні на Дніпропетровщині: дружина військового звинувачує медиків у недбалості
В’ячеслав Шестіріков. Суспільне Дніпро

"Нам не відомо, наскільки швидко це все відбулося після надання медичної допомоги, пов’язаної з опіками. Після того, як людина відійшла, можливо, від наркозу, у неї виникло спонтанне бажання позбавити себе життя – це одна ситуація. Інша ситуація – коли після надання медичної допомоги, пов’язаної з опіками, пройшов певний час, ніхто її не оглянув, діагноз не встановив, і це призвело до цих трагічних наслідків", – зазначає адвокат.

Обставини смерті Романа, говорить В’ячеслав Шестріків, має встановити слідство. Його ж дружина Олена планує позиватися до суду на військову частину та медзаклад. Шукає адвоката, який готовий би був взятися за цю справу.

Суспільне надіслало інформаційний запит у військову частину з питанням, чому бійця вчасно не відправили на лікування.

Також Суспільне звернулися до медзакладу, аби дізнатися, чи планували вони огляд Романа психіатром. У медзакладі відповіли, що подібну інформацію мають право надавати дише родичам пацієнтів.

Читайте також

У лікарні на Дніпропетровщині викрили шахрайську схему: голова ОВА аносував кадрові зміни та перевірки

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок