Майже пів тисячі малюків: у лютому 2023 року у Дніпрі побили рекорд з народжуваності

Майже пів тисячі малюків: у лютому 2023 року у Дніпрі побили рекорд з народжуваності

Майже пів тисячі малюків: у лютому 2023 року у Дніпрі побили рекорд з народжуваності
. Фото: Суспільне Дніпро

499 малюків народилося у Дніпрі у лютому. Це новий рекорд за 2023 рік, розповіли Суспільному у в департаменті охорони здоров’я міськради. Зокрема, на світ з’явилося 273 хлопчики та 226 дівчаток. 80 дітей народили мами-переселенки.

Мама Юлія надягає на сина Микиту комбінезон та шапочку. На першому поверсі їх вже чекає чоловік зі старшою дитиною, аби забрати додому. Юлія – двічі переселенка, у 2014 поїхала з Луганська, минулоріч залишила й Сєвєродонецьк.

"Авжеж, я переживаю, сьогодні вночі масштабний був обстріл, дуже тяжко, довелося спускатися в укриття, дуже довго були, і не хотілося б, щоб так жили мої діти, хочеться, щоб діти жили у мирі", – розповідає переселенка з Сєвєродонецька Юлія Попко.

А переселенка з Донецька Юлія розповідає: коли завагітніла, зовсім не переймалася, попри воєнний стан.

"Я так хотіла, ми так чекали, тому я не боялася, була певна, що все буде добре. Прийняли прекрасно, дівчатка, увесь персонал – шикарні, все дали. І памперси, і пелюшки", – каже переселенка з Донецька Юлія Жирова.

У лютому в цьому пологовому Дніпра мами-переселенки народили 40 малюків. З ними працюють психологи. Бо, кажуть фахівці, деяким жінкам немає куди повертатися. Є й ті, у кого загинули чоловіки.

"Інколи така жінка мобілізується, не підпускає глибоко до душі, просто виконує на цей момент найважливішу місію – народити здорову дитину, вони дещо закриваються, це процес не однієї години, а місяці і місяці", – каже перинатальна психологиня Ніна.

Майже пів тисячі малюків: у лютому 2023 року у Дніпрі побили рекорд з народжуваності
Майже пів тисячі малюків: у лютому 2023 року у Дніпрі побили рекорд з народжуваності. Фото: Суспільне Дніпро

Тут у лютому народилося 127 немовлят. Причому, каже лікарка пологового будинку, 57% – хлопчики, решта – дівчатка. Були і двійні.

"Якщо порівнювати з 2021, то у 22 значно більше пологів. До нас їдуть з окупованих територій народжувати, важливою є підтримка чоловіків, вони можуть бути присутні на пологах, жити разом з дружинами у післяпологовому відділенні", – розповіла лікарка пологового будинку Дана.

У лютому Дніпро поставив рекорд народжуваності у 2023 році. Так, на світ з’явилося 499 немовлят. 80 з них народили мами-переселенки.

Читайте також

Двоє хлопчиків і двоє дівчаток. У новорічну ніч на Дніпропетровщині народилися четверо немовлят

У Дніпрі в новорічну ніч у родині переселенців з Маріуполя народився хлопчик

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок