На Дніпропетровщині підтвердили сказ у лисиці та безпритульного кота

На Дніпропетровщині підтвердили сказ у лисиці та безпритульного кота

На Дніпропетровщині підтвердили сказ у лисиці та безпритульного кота
. Фото ілюстративне: УНІАН

На Дніпропетровщині у період з 27 січня по 2 лютого зареєстрували два випадки сказу серед тварин. Про це сказано на сайті обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я України.

За повідомленням, сказ підтверджено у лисиці на території мисливських угідь Верхньодніпровської громади та у безпритульного кота в селищі Софіївка Криворізького району.

В зоні епідемічного ризику перебували 11 людей. В осередках виявлення сказу провели медичні, протиепідемічні, ветеринарні та інші заходи. Ситуація залишається на контролі.

Що відомо

  • Сказ – це гостре інфекційне захворювання тварин і людини, спричинене нейротропним вірусом сказу. Характеризується розвитком запалення головного мозку зі швидким ураженням центральної нервової системи.
  • У разі несвоєчасного проведення профілактичних щеплень та зволікання з наданням медичної та ветеринарної допомоги смерть людини та тварини неминуча. Джерелом та резервуаром збудника сказу є дикі та свійські хижі тварини.
  • Хвороба передається при укусах скаженою твариною (90% випадків) або попаданні її слини на пошкоджену шкіру чи слизові оболонки (10% випадків).

Читайте також

На Дніпропетровщині зареєстрували випадок сказу в кота

На Дніпропетровщині у безпритульного собаки, який вкусив людину, виявили сказ

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

На початок